› bieżące
00:04 / 09.09.2015

Natychmiastowy efekt push-up. Zwiększamy objętość włosów

Natychmiastowy efekt push-up. Zwiększamy objętość włosów

Problem oklapniętych włosów szczególnie dotyczy posiadaczek długich kosmyków, które ze swojej natury są znacznie cięższe niż pozostałe. Brak objętości włosów może także wynikać z powodu niepoprawnej pielęgnacji. Istnieje kilka sposobów, które skutecznie pozwalają na uniesienie włosów u nasady. Aby szybko przywrócić ich objętość należy zastosować kilka tricków i cieszyć się bujnymi i pięknymi włosami.

Unoszenie włosów u nasady dzięki odpowiedniemu suszeniu

Suszenie włosów z głową w dół – warto suszyć włosy z głową w dół, aby były odbite u nasady. Nie należy wtedy nakładać żadnych kosmetyków stylizacyjnych tylko poczekać aż trochę podeschną i dopiero wtedy zastosować odpowiednie preparaty. Podczas suszenia warto roztrzepywać kosmyki palcami i delikatnie je przeczesywać. Warto pod koniec nałożyć na włosy produkt do stylizacji włosów, który je utrwali na przykład specjalny lakier pomagający unieść kosmyki.

Suszenie na okrągłej szczotce – duża, okrągła szczotka potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Pozwala zwiększyć objętość włosów nawet do 60%. Pomocne przy tym mogą być kosmetyki przeznaczone do stylizacji włosów takie jak różnorodne pianki, posiadające substancje zwiększające objętość, poprzez wzajemne odpychanie zawartych w nich cząsteczek. Użycie szczotki można rozpocząć od unoszenia włosów u nasady i kolejno nawijać włosy na szczotkę pasmo po paśmie.

Suszenie z dyfuzorem – dyfuzor pomaga unosić włosy już na etapie ich suszenia. Jest to specjalna plastikowa końcówka suszarki wyposażona w plastikowe wypustki, które podczas suszenia mają bezpośredni kontakt ze skórą głowy. Dyfuzor powala odbić włosy już od nasady i nadaje im niesamowitą puszystość i tym samym pożądaną objętość.

Grube wałki – jeśli efekt odbicia chcemy utrzymać bardzo długo, a ponadto posiadamy lekkie włosy pomocne okaże się ich suszenie na wałkach. Zawinięte kosmyki spokojnie można pozostawić do wyschnięcia na całą noc, albo podsuszyć je i szybciej zdjąć wałki, gdy zależy nam na czasie. Kupując odpowiednie wałki, warto, aby były to te najgrubsze z dostępnych. Podczas zawijania włosów należy podzielić je na pasma i umiejętnie zawijać od samej nasady. Jeśli kosmyki są wyjątkowo krótkie lub wypadają można podpiąć je wsuwkami. Pozostawienie wałków na noc i ich poranne rozczesanie niemal na 100% gwarantują widoczne zwiększenie objętości włosów.

Odpowiednie kosmetyki unoszące włosy u nasady

Szampon nadający włosom objętości – proces podnoszenia włosów u nasady warto rozpocząć już w momencie mycia włosów. Skutecznie pomoże w tym odpowiedni szampon zwiększający ich objętość, na przykład Fructis Mega Objętość 48h Szampon wzmacniający Garnier. Szampony tego typu wyposażone są w cząsteczki, które uaktywniają się pod wpływem ciepłego powietrza pochodzącego z suszarki i tym samym zwiększają ich objętość dzięki ciepłemu strumieniowi powietrza. Najważniejsze jest, aby włosy dokładnie oczyścić z brudu, łoju i środków do ich stylizacji. Doskonale będzie się do tego nadawał szampon bez parabenów, silikonów i szkodliwych SLS, które sztucznie wypełniają strukturę włosów.

Odżywka – do włosów oklapniętych najlepsza będzie odżywka do spłukiwania. Dzięki swojej lekkiej formule nie obciąży włosów i nie spowoduje ich przetłuszczenia. Tego typu odżywkę warto też nakładać na długości około 10-15 centymetrów, od ucha, a nie od samej nasady włosów, dzięki czemu nie stracą one swojej sprężystości od samej skóry głowy.

Spray unoszący – unoszący spray to idealny kosmetyk do użycia bezpośrednio przed suszeniem włosów. Warto rozprowadzić go w kilku miejscach szczególnie na czubku głowy, po bokach i w okolicy uszu. Przed rozpoczęciem suszenia można także delikatnie wmasować spray w skórę głowy. Spraye w większości posiadają także właściwości podobne do lakierów do włosów, dzięki czemu również skutecznie utrwalają fryzurę.

Więcej szamponów i preparatów zwiększających objętość włosów w tym skuteczne serum i odżywki można znaleźć na stronie Garniera.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%