13:32 / 02.04.2014

Nauka Języków REGENT siatkarskim mistrzem Elbląga

Poznaliśmy zwycięzcę rozgrywek w Awangarda Volley Lidze, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W sezonie 2013/2014 mistrzostwo Elbląga wywalczył zespół Nauka Języków REGENT, który w wielkim finale pokonała obrońcę tytułu Naukę Jazdy ADAM.

Do końca wżyły się losy mistrzowskiego tytułu w amatorskiej lidze siatkówki. Spośród dwunastu ekip najlepiej w przekroju całego sezonu, prezentowały się Nauka Języków REGENT i Nauka Jazdy ADAM. Obie drużyny zgromadziły na swoim koncie najwięcej punktów, dzięki czemu ich ostatni ligowy pojedynek decydował o tytule mistrzowskim.

- Przed najważniejszym meczem sezonu w nieco lepszej sytuacji byli siatkarze Nauki Języków REGENT, którym do wywalczenia mistrzostwa wystarczyło zwycięstwo - mówi Dariusz Zapolski z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Natomiast Nauka Jazdy ADAM nie mogła pozwolić sobie na stratę choćby jednego seta. Tylko wygrana 3:0 dawała im ponowny tytuł mistrzowski.

O wszystkim zadecydował już pierwszy set, wygrany przez Naukę Języków REGENT 25:13. W tym momencie stało się jasne, że to właśnie tej drużynie przypadnie tytuł mistrzowski. Mimo tego, dwa kolejne sety mogły podobać się publiczności. Ambitnie grający siatkarze Nauki Jazdy ADAM walczyli do końca, a najwięcej problemów sprawili nowo upieczonym mistrzom w trzecim secie, przegranym tylko dwoma punktami (23:25). Po ostatnim gwizdku sędziów, w szeregach Nauki Języków REGENT zapanowała uzasadniona radość. Ciekawie było także w rywalizacji o trzecie miejsce w której zespół KAM zmierzył się z ADAR Spedycja międzynarodowa. Pierwsze dwa sety lepiej zagrał ADAR rozstrzygając je na swoją korzyść (25:22 i 25:21). Natomiast w trzeciej partii lepiej zaprezentowali się siatkarze ekipy KAM wygrywając 25:19. To jednak nie wystarczyło do trzeciego miejsca i ostatecznie na na najniższym stopniu podium uplasował się ADAR.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie sezonu. Ostatnie w tym sezonie spotkanie z siatkarską ligą amatorów uświetniły występy zespołu Cheerleaders Cadmans, a całość poprowadził Adam Matwiejczuk. Przy organizacji finału pomagały także dzieci z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Salwador, których opiekunem jest Marek Ozimkiewicz. Natomiast puchary, medale i nagrody rzeczowe, wręczał zespołom Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Najlepszym broniącym zakończonego sezonu został Piotr Kowal z Nauki Jazdy Adam, najlepszym atakującym Mateusz Zięba z Nauki Języków REGENT, a Łukasz Pietrulewicz (Nauka Języków REGENT) uznany został najlepszym rozgrywającym.

Dodatkowo, indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników meczów finałowych ufundował Integracyjny Klub Sportowy ATAK, a wręczył je prezes klubu Tomasz Woźny. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Paweł Lubawski (ADAR Spedycja międzynarodowa), Łukasz Pietrulewicz (Nauka Języków REGENT), Bogdan Ludwiński (KAM), Patryk Reszka (Nauka Jazdy ADAM).

- To była bardzo ciekawy sezon zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym - informuje Marek Wnuk, dyrektor MOSiR. - Gratuluję zwycięzcom, ale także wszystkim pozostałym drużynom, które przez cały sezon rywalizowały o ligowe punkty. Liczę, że spotkamy się już niebawem, na rozpoczęciu kolejnego siatkarskiego sezonu.

Wyniki grupy finałowej: ZNP Elbląg – Sisley Volley Team I 2:1 (25:21, 21:25, 25:19) Kam – ADAR Spedycja międzynarodowa 1:2 (22:25, 21:25, 25:19) Nauka Języków REGENT – Nauka Jazdy ADAM 3:0 (25:13, 25:17, 25:23)

Wyniki grupy o miejsca 7-12 Chill Out – Sisley Volley Team II 1:2 (26:24, 22:25, 21:25) KOLEX Hale stalowe – Techtrans Elbląg 3:0 (25:15, 25:13, 25:20) Chill Out – Techtrans Elbląg 1:2 (19:25, 22:25, 27:25) KOLEX Hale stalowe – Sisley Volley Team II 3:0 25:25, 25:15, 25:20)

Informacje o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.