› rozwój i edukacja
08:21 / 19.02.2013

Nauka przez zabawę, czyli Skrzat w podróży przez świat

Nauka przez zabawę, czyli Skrzat w podróży przez świat

Słoneczne Włochy pełne makaronu spaghetti i pomidorów, paryski szyk i elegancja oraz zamki nad Loarą, pustynne piaski i przygody wprost jak z „W pustyni i w puszczy”, Hollywood i americam dream oraz miejsce, gdzie mieszkają kangury i misie koala. Mnóstwo przygód i ciekawych informacji czeka na najmłodszych w jedną sobotę miesiąca w ramach cyklu edukacyjnego „Skrzat w podróży przez świat”, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Najbliższe zajęcia odbędą się 16 marca.

- Naszym celem jest nauka poprzez zabawę. W ramach spotkań dzieci wezmą udział w wielu twórczych i rozwijających zajęciach. Poznawać będą kulturę wybranego kraju, charakterystyczne dla nich tańce, symbole i zwyczaje – mówią organizatorzy cyklu. - Zapraszamy wszystkie ciekawe świata dzieci na wspólne wyprawy. Tym razem odwiedzimy Włochy, Francję, Egipt, USA i Australię. W programie znalazły się m.in. zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, filmowe. Poprzez różnorodność form dzieci wspierane są w odkrywaniu i rozwijaniu własnych pasji i talentów oraz twórczego myślenia. W przedsięwzięcie są zaangażowani pracownicy CSE, instruktorzy m.in. plastyczni, teatralni, taneczni. Dzieci uczestniczą w zajęciach filmowych w kinie „Światowid”, a na każdym spotkaniu zajadają się specjałami kuchni kraju, do którego aktualnie podróżują. Odrębnie przygotowane programy pozwalają najmłodszym spędzić sobotnie przedpołudnie w sposób kreatywny, a jednocześnie uczą ich kultury innych narodów.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu. Najbliższe już za miesiąc 16 marca, kolejna 20 kwietnia, 18 maja, i 22 czerwca. Koszt udziału w zajęciach: 120 zł /w przypadku opłacenia 5 spotkań z góry lub 30 zł za pojedyncze zajęcia /opcja dostępna wyłącznie w przypadku wolnych miejsc CSE "Światowid" zapewnia materiały, bogato wyposażone sale dydaktyczne oraz wykwalifikowaną kadrę instruktorów. Zapisy: Aleksandra Bednarczuk 55/6112059, Aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%