› polityka
07:36 / 19.09.2015

Nawet 500 złotych za dzień – tyle zarobią na wyborach

Nawet 500 złotych za dzień – tyle zarobią na wyborach

Jak to zwykle bywa, członkowie komisji wyborczych za swoją pracę otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Podczas najbliższych, październikowych wyborów będzie to od 160 do 500 złotych.

Zgodnie z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej, członkom komisji wyborczych i osobom powołanym w skład inspekcji podczas wyborów należy się zapłata. To, ile zarobią zależy od tego do jakiej komisji trafią.

Na najmniejszy zarobek mogą liczyć członkowie obwodowych komisji wyborczych. 160 złotych otrzymają członkowie obwodowych komisji wyborczych, a 200 złotych ich przewodniczący. Dietę dla członków rejonowych komisji wyborczych ustalono w wysokości 250 złotych. Najwyższa dieta przysługuje członkom okręgowych komisji wyborczych - 500 złotych.

Oczywiście dieta należy się za wykonaną pracę – członkowie komisji otrzymają ją wówczas, kiedy faktycznie wezmą udział w poszczególnych czynnościach. Jeżeli członek okręgowej lub rejonowej komisji wyborczej nie uczestniczy w posiedzeniach danej komisji, dostanie niższa kwotę. Podstawą wypłaty ustalonej diety jest potwierdzenie udziału w wymaganych czynnościach, wystawione przez przewodniczącego lub jego zastępcę.

 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%