› bieżące
13:56 / 13.03.2013

Nie daj się wyłączyć. Dekoder kupisz nawet w kiosku

Nie daj się wyłączyć. Dekoder kupisz nawet w kiosku

Ci, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w dekodery do naziemnej telewizji cyfrowej, będą mogli to zrobić, kupując go w kioskach sieci RUCH. Przypominamy, że już 19 marca w Elblągu zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji. 

W ciągu najbliższych miesięcy telewizja analogowa będzie stopniowo zastępowana telewizją cyfrową. Od 3-5 milionów gospodarstw domowych, jeśli nie chce zostać pozbawiona sygnału telewizyjnego, musi albo wymienić telewizor na nowszy model, albo nabyć specjalny dekoder. Ceny dekoderów dostępne na rynku wahają się od 100 do 250 zł, urządzenia dystrybuowane poprzez kioski ruchu należą, więc do najtańszych. Można je kupić od ręki i po korzystnej cenie niemal pod domem. Sieć dystrybucyjna RUCH, aby ułatwić zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt, wprowadziła możliwość nabycia dekoderów polskich producentów (MANTA, APOLLO) m.in. w osiedlowych kioskach.

- Jesteśmy jedyną siecią detaliczną, która oferuje dekodery w tak wielu punktach sprzedaży, co jest pomocne zwłaszcza w mniejszych miejscowościach oraz gminach wiejskich gdzie nie ma dużych sieci dystrybuujących sprzęt elektroniczny. Ponadto oferujemy najlepszą cenę i najłatwiejszy dostęp do produktu - mówi Marcin Mikucki, Z-ca Dyr. ds. Nowych Produktów RUCH SA.

Masowa sprzedaż dekoderów w punktach sprzedaży sieci RUCH będzie uruchamiana kolejno zgodnie z planem wyłączania sygnału analogowego, na 4 tygodnie przed planowanym terminem. Sygnał telewizji analogowej w Elblągu wyłączony zostanie 19 marca. Aby być przygotowanym na nieuchronne wejście w erę cyfryzacji, także w innych rejonach kraju, już dziś można zamówić urządzenie bezpośrednio u swojego sprzedawcy prasy.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%