› bieżące
10:48 / 12.04.2013

Nie lada gratka dla tych, którzy lubią gry planszowe

Nie lada gratka dla tych, którzy lubią gry planszowe

W czerwcu Fabryka Działań Niemożliwych organizuje po raz kolejny Festiwal Gier „Manufaktura”. To będzie wielka globalna akcja, w której wziąć może udział każdy kto lubi proste planszówki i bardziej skomplikowane gry strategiczne. Tak jak rok temu Turniej odbędzie się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

Od czasu gdy w naszych domach królował „Chińczyk” i „Monopol”, wiele się zmieniło. Dzisiejsze gry są znacznie sympatyczniejsze, atrakcyjniejsze i dają o wiele większe możliwości, a przy tym mnóstwo radości. Dzisiejsze gry „bez prądu” są równie inspirujące jak te rozgrywane na szklanym ekranie. I taka jest właśnie idea Festiwalu, by pokazać, że familijne gry to doskonała forma na rozrywkę i wspólne spędzanie czasu.

- Podczas pierwszej edycji mieliśmy 500 – osobową frekwencję, czyli jak na Elbląg to jest podejrzanie dużo – mówi Kuba Qbi Strumiński ze Stowarzyszenia Fabryka Działań Niemożliwych. W tym roku spodziewamy się podobnej liczby.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny, młodzież, ale i rasowych wyjadaczy, którzy od dawna siedzą w „temacie”, jak i absolutnych „świeżaków” . Dla każdego coś się znajdzie. - Każdy kto przyjdzie na pewno nie pożałuje zachęca Kuba Strumiński. Wszystkim uczestnikom na początku wyjaśniamy zasady gier, w razie jakichkolwiek wątpliwości podchodzimy do stanowisk i tłumaczymy indywidualnie.

Szczegółowy program imprezy podamy wkrótce. 

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%