› bieżące
13:58 / 05.12.2014

Nie ma mocnych na siatkarzy Nauki Jazdy Adam

Po siedmiu kolejkach Awangardy Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, już tylko jedna drużyna pozostaje bez porażki. Jak do tej pory komplet zwycięstw na swoim koncie mają siatkarze zespołu LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam.

W siódmej kolejce Awangarda Volley Ligi najciekawiej zapowiadało się spotkanie pomiędzy LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam a Kolex Hale Stalowe. I choć wynik na to nie wskazuje, to kibice obejrzeli ciekawe i wyrównane widowisko. Wszystkie trzy sety miały niemal identyczny scenariusz. Od początku trwała walka punkt za punkt i dopiero w końcówce każdej z partii siatkarze Nauki Jazdy Adam przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najbardziej wyrównany był pierwszy seta, zakończony wynikiem 25:23. W drugiej partii odnotowaliśmy wynik 25:19, a w trzeciej 25:22. Tym samym zespół LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam wygrał 3:0 i pozostaje jedyną drużyną w Elbląskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, która nie przegrała jeszcze meczu.

Nie mniej emocji było także w spotkaniu pomiędzy MKS Truso a Chill Out. Po bardzo dobrym początku sezonu w wykonaniu MKS Truso, teraz młodym siatkarzom nie idzie już tak dobrze. W konfrontacji z niżej notowanym rywalem byli w stanie wygrać tylko jednego seta. Mecz lepiej rozpoczęła ekipa Chill Out, która pierwszą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść, wygrywając 25:18. W drugim secie Truso nieco podkręciło tempo, co od razu przełożyło się na lepszy wynik. W tej partii młodzież okazała się górą, zwyciężając 25:21. Trzeci i zarazem decydujący set, to znów lepsza gra siatkarzy Chill Out, który nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń zwyciężając 25:16 i cały mecz 2:1.

Kolejną wygraną zanotował także wicelider. Ekipa ZNP tym razem zmierzyła się z ostatnią w tabeli drużyną Merkury Elbląg i jak się można było spodziewać zainkasowała komplet punktów. W każdej z trzech partii na boisku dominowali siatkarze ZNP, którzy tylko w drugim secie mieli niewielkie problemy, ale i tak ostatecznie wygrali 25:22. W pierwszym i trzecim secie prowadzili niemal od pierwszej do ostatniej minuty, wygrywając kolejno 25:18 i 25:15. Bez większych problemów trzy punkty zainkasowała także drużyna KAM, choć na ich drodze stanął bardziej wymagający rywali, jakim bez wątpienia jest Techtrans Elbląg. Mimo tego, siatkarze KAM-u poradzili sobie z kolejną ligową przeszkodą wygrywając kolejno 25:20, 25:19 i 25:22. Zwycięstwo pozwoliło siatkarzom zespołu KAM zachować miejsce na podium.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP powędrowało do Jakuba Hryniewicza z zespołu ZNP Elbląg, który otrzymał podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Więcej Informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.