› dzieci i rodzina
12:20 / 06.12.2018

Nie masz pomysłu na prezent. Wygraj niezwykły album w konkursie Elblag.net

Nie masz pomysłu na prezent. Wygraj niezwykły album w konkursie Elblag.net

Opowiedz mi babciu i Opowiedz mi dziadku to niezwykłe albumy, zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Są dobrym pomysłem zarówno na Boże Narodzenie jak i na Dzień Babci i Dziadka. Możesz wygrać te publikacje w konkursie Elblag.net.

Opowiedz mi babciu i Opowiedz mi dziadku to niezwykłe albumy, zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Książki prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są idealnym pomysłem na prezent świąteczny czy z okazji Dnia Babci i Dziadka. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki i opisy. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości.

Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna - rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków. Opowiedz mi babciu, Opowiedz mi dziadku to zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, to  przewodnik po świecie i życiu naszych babć i dziadków.

Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych - dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu. 

Albumy te pielęgnują najcenniejsze wartości rodzinne i służą podtrzymaniu tradycji  przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Idea książek zmusza do refleksji i odpowiedzi na pytania: Jaką rolę mogą pełnić wspomnienia dziadków w życiu dzieci, jaka jest ich wartość i czy nasze społeczeństwo ceni sobie doświadczenie starszych? Jak się zrozumieć, kiedy dzielą nas lata i doświadczenia i jak nauczyć wzajemnego szacunku w kontaktach dziadkowie-dzieci?

KONKURS!
Aby wygrać Opowiedz mi babciu i Opowiedz mi dziadku  należy odpowiedzieć na na pytanie: dlaczego chcesz wygrać właśnie tę książkę. Odpowiedź wyślij na adres konkursy@elblag.net. Tytuł wiadomości - Opowiedz mi babciu. Podaj imię i nazwisko oraz numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia do godz 10:00. Odbiór nagrody w siedzibie redakcji, ul. Syrokomli 19. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%