› bieżące
08:00 / 24.03.2015

"Nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia". Festiwal Nauk w II LO

fot. Ryszard Siwiec

Cytat, zawarty w tytule artykułu, może być rozumiany w ten sposób, że wiedza, jaką zdobywamy w procesie edukacji, powinna nam służyć w życiu, powinna pomóc nam funkcjonować w społeczeństwie. Wiele szkół traktuje tę sentencję jako główną zasadę swojego funkcjonowania. Tak można powiedzieć o Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Wczoraj odbywał się tam Festiwal Nauk.

Festiwal Nauk poprzedzał "Drzwi Otwarte", czyli wydarzenie, podczas którego przyszli uczniowie ZSO nr 2 mogli poznać ofertę kształcenia tej placówki edukacyjnej i zapoznać się z salami oraz ich wyposażeniem. Dodatkową zachętą do wybrania właśnie tego miejsca był wspomniany festiwal. Co przygotowano dla przybyłych?

Motywem przewodnim była podróż przez historię. Przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem "Razem przez wieki". Było więc stoisko, przy którym o historii aut opowiadał Tomasz Gliniecki, pasjonat historii naszego miasta, było i takie, gdzie każdy mógł podziwiać aktorskie umiejętności uczniów. Nie brakowało również stoisk, gdzie elblążanie mieli okazję podziwiać rekwizyty historyczne czy makiety budynków, przygotowane przez uczniów.

Gdzieniegdzie przechadzali się żołnierze, baletnice, aktorzy stylizowani na trupę z włoskiego teatru Arlekina czy arystokraci. Oprócz historii dawnej, można było również dowiedzieć się o historii Polski po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Chcecie poczuć atmosferę wczorajszego Festiwalu Nauk?

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%

Zdjęcia ilość zdjęć 51