› bieżące
01:57 / 19.08.2017

Nie ustąpiła pierwszeństwa i wjechała wprost pod samochód

Nie ustąpiła pierwszeństwa i  wjechała wprost pod samochód

Karą grzywny w wysokości 220 zł została ukarana 60-letnia rowerzystka, która niezgodnie z przepisami jechała chodnikiem, a następnie nie upewniając się skręciła na przejście dla pieszych wjeżdżając wprost pod prawidłowo jadący samochód. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Informację o kolizji rowerzystki i samochodu osobowego w Braniewie na ulicy Kościuszki policjanci otrzymali w godzinach porannych. Na miejscu okazało się, że 60-letnia kobieta jadąc chodnikiem wzdłuż ulicy Kościuszki dojeżdżając do przejścia dla pieszych nie zatrzymała się, aby przeprowadzić rower przez przejście, nie upewniła się też, czy może bezpiecznie opuścić chodnik tylko wjechała wprost pod koła prawidłowo jadącego vw passata.

Kierująca doznała ogólnych potłuczeń. W związku z popełnionymi wykroczeniami kobieta  została ukarana 220 zł mandatem karnym.

Kierujący rowerem obowiązany jest korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów. W przypadku jej braku korzysta z jezdni. Zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdujacemu się na przejściu - przypominają policjanci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%