› bieżące
17:38 / 05.04.2021

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz miał 74 lata

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz miał 74 lata

Zmarł Krzysztof Krawczyk - przekazał w poniedziałek jego wieloletni przyjaciel i menadżer piosenkarza Andrzej Kosmala. Piosenkarz został zabrany do szpitala w poniedziałek, zmarł w godzinach popołudniowych. W ostatnich tygodniach zmagał się z COVID-19. Miał 74 lata.

Informację o śmierci piosenkarza jego Kosmala przekazał na Facebooku. Menadżer potwierdził tę informację Polsat News.

23 marca Krawczyk informował, że jest zakażony koronawirusem i przebywa w szpitalu.

"Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu" - pisał piosenkarz.

 W sobotę, 3 kwietnia piosenkarz informował, że został wypisany ze szpitala i przebywa w domu.

Kosmala przekazał Polsat News, że stan piosenkarza pogorszył się w poniedziałek. Krawczyk został przewieziony do szpitala z powodu chorób towarzyszących. Zmarł w godzinach popołudniowych. Miał 74 lata.

 Krawczyk przyszedł na świat 8 września 1946 r. w Katowicach. Jego rodzice byli aktorami i śpiewakami operowymi. Po przeprowadzce do Łodzi uczęszczał do szkoły muzycznej im. Henryka Wieniawskiego. W 1963 r., wspólnie z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim założył zespół Trubadurzy. Grupa zasłynęła takimi przebojami jak m.in. "Kasia", "Znamy się tylko z widzenia", "Będziesz Ty".

 Karierę solową rozpoczął w latach 70-tych. To właśnie wtedy nawiązał współpracę z Andrzejem Kosmalą. Występował na najważniejszych polskich festiwalach w Opolu, Sopocie i Zielonej Górze, a także za granicą  - zarówno w NRD, Związku Radzieckim, ale również w Australii, na Jamajce i na Alasce. Rozpoznawalność przyniosły mu takie utwory jak "Parostatek", "Rysunek na szkle", a pod koniec dekady - "Hej Barbara", "Jak minął dzień", "Byle było tak".

W październiku 74-letni Krawczyk poinformował, że kończy karierę sceniczną, a na czas pandemii ogranicza jakiekolwiek wystąpienia publiczne.

źródło: Polsat news

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%