› bieżące
14:27 / 11.02.2014

Niebezpieczne zdarzenie drogowe przy ul. Robotniczej. Wychodzi brak zabezpieczeń

Niebezpieczne zdarzenie drogowe przy ul. Robotniczej. Wychodzi brak zabezpieczeń

fot. Bartłomiej Ryś

Kilka dni temu alarmowaliśmy o możliwości takiej sytuacji, dziś do niej doszło. Dziś (11 lutego) w okolicach godziny 12:40 miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu marki Volvo. Kierujący nie zachował należytej ostrożności i podczas nagłego hamowania wypadł z drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierujący samochodem marki Volvo jadąc ulicą Robotniczą w stronę zakładu Alstom nie zachował odpowiedniej odległości względem poprzedzającego samochodu i w ostatniej chwili rozpoczął awaryjne hamowanie. Wiedząc, że prawdopodobnie uderzy w jadącą przed nim Hondę, wybrał ucieczkę na prawą stronę jezdni.

Kierowca Volvo nie przekroczył prędkości. Jak mówi, jechał z szybkością ok. 40 km/h. Na szczęście, auto zawiesiło się na wysokim krawężniku, podobnie jak parę tygodni wcześniej zielona Skoda, która na krawężniku spędziła ponad dwie doby. Większa prędkość pojazdu mogłaby spowodować, że kierujący wpadłby do dość głębokiego rowu toczących się prac budowlanych. Mogłoby się to skończyć o wiele poważniej, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Warto wspomnieć, że zaledwie wczoraj przypominaliśmy o niezabezpieczonej budowie drogi przy ulicy Robotniczej. Bardzo łatwo na całej jej długości, przy niezachowaniu odpowiedniej ostrożności, wpaść do wyrwy, co może mieć nawet tragiczne skutki.
 

12
0
oceń tekst 12 głosów 100%

Powiązane artykuły

Skoda na drodze 503 nadal utrudnia ruch. Stoi już drugą dobę

27.11.2013 komentarzy 6

Jak pisaliśmy, od 25 listopada, na modernizowanej drodze nr 503, na wysokości ul. Teatralnej stoi samochód. Dwoma kołami wpadł on w remontowaną część...

Groźnie na ul. Robotniczej. Niezabezpieczona budowa drogi

10.02.2014 komentarzy 4

Wczoraj pisaliśmy na temat wlokącej się budowy drogi w ciągu ul. Browarnej. Tym razem Czytelnicy wskazują na inny problem, również jednak związany z...

Zdjęcia ilość zdjęć 10