› inwestycje miejskie
12:22 / 04.09.2012

Niedługo ruszy budowa czterech elbląskich Orlików

Niedługo ruszy budowa czterech elbląskich Orlików

fot. Konrad Kosacz

Dwa miesiące trwało wyłanianie wykonawcy, który wybuduje w Elblągu kolejne cztery wielofunkcyjne boiska typu Orlik. Miasto ogłosiło, że realizacją kompleksów sportowych przy ulicach: Sadowej, Robotniczej, Rodziny Nalazków i Mickiewicza, zajmie się warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe.

Do trzech istniejących w naszym mieście Orlików: przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Korczaka, przy Szkole Podstawowej nr 14 na ul. Mielczarskiego oraz przy Szkole Podstawowej nr 6 na ul. Piłsudskiego, jeszcze w tym roku dołączyć powinny kolejne cztery. W ostatnim roku funkcjonowania rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, miastu udało się pozyskać dofinansowanie na budowę kompleksów sportowych wraz z zapleczami sportowo – socjalnymi: przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Sadowej, przy Gimnazjum nr 2 na ul. Robotniczej, przy Szkole Podstawowej nr 9 na ul. Rodziny Nalazków oraz przy Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Mickiewicza.

W ramach tych inwestycji powstaną: boiska do piłki nożnej o wymiarach 30x62 m z nawierzchni syntetycznej typu „sztuczna trawa”, boiska wielofunkcyjne (do piłki koszykowej, piłki siatkowej,  piłki ręcznej) o wymiarach 19,1x32,1m z nawierzchni poliuretanowej, drenaż pod płytami boisk, oświetlenie i ogrodzenie terenu, ciągi komunikacyjne oraz budynki sanitarno-szatniowe (zaplecza socjalnego).

Zamówienie zostało podzielone na cztery osobne części. 30 sierpnia magistrat ogłosił, że najkorzystniejsze oferty na wszystkie części złożyła firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. Jeżeli nie dojdzie do odwołań, umowa z wybranym wykonawcą powinna zostać podpisana w ciągu najbliższych 2 tygodni. Wybrana firma, będzie miała dwa miesiące, od daty udzielenia zamówienia, na ukończenie inwestycji.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Cztery nowe Orliki będą gotowe do końca listopada

13.11.2012

Dużo dzieje się na czterech placach budowy elbląskich Orlików. Przy Szkole Podstawowej nr 16 na ulicy Sadowej i  Szkole Podstawowej nr 4 na ul....