20:06 / 10.01.2015

Nielba z Pucharem, Wójcik ograł Malbork

W Centrum Sportowo Biznesowym odbył się 7 turniej o Puchar prezydenta Elbląga. Tym razem główne trofeum zdobyła występująca w Superlidze Nielba Wągrowiec. Na trzecim miejscu znalazł się zespół gospodarzy.

Zawodnicy trenera Dariusza Molskiego przegrali z przedstawicielami ekstraklasy piłki ręcznej. Najpierw jedną bramką nie sprostali MMTS Kwidzyn. W pierwszej części wyraźnie rywal dominował i wydawało się, że nie będziemy w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji. Jednak lepsza postawa w drugiej połowie sprawiła, że mieliśmy szansę na wygraną. W ostatnich sekundach piłkę zgubił zawodnik gospodarzy a tę sytuację Kwidzyn zamienił na zwycięską bramkę.

W drugim spotkaniu za silna okazała się Nielba. Najlepsze starcie Meblarze zaprezentowali w pojedynku z Malborkiem. Wówczas prowadzili do przerwy 14-9. To tylko podrażniło ambitnych przeciwników. Rzucili w następnej części spotkania więcej bramek jednak to nie przełożyło się na ich triumf. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Nielby Bohgdan Olifierchuk, najlepszym bramkarzem Adrian Fiodor z Wójcika.

Meble Wójcik Elbląg - MMTS Kwidzyn 26-27

Nielba Wągrowiec - Polski Cukier Pomezania Malbork 33-33

Meble Wójcik Elbląg - Nielba Wągrowiec 24-33

MMTS Kwidzyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 35-31

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 31-28

Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork 28-24