› bieżące
15:00 / 17.02.2015

Nieoczekiwana porażka Nauki Jazdy Adam

Miniona kolejka Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przyniosła sporo emocji i kilka nieoczekiwanych rozstrzygnięć. W 12. kolejce największą niespodzianką była porażka zespołu LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, z niżej notowaną ekipą Techtransu Elbląg.

Do tej pory zespół LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam był jedyną drużyną, która nie zaznała goryczy porażki. I wydawało się, że taka sytuacja utrzyma się przez najbliższe mecze. Tymczasem w minionej kolejce LOGBARTRANS musiał uznać wyższość ekipy Techtrans Elbląg, co na pewno można zaliczyć do największych niespodzianek w 12 kolejki. Wyżej notowana Nauka Jazdy Adam rozpoczęła zgodnie z planem i w pierwszym secie nie dała większych szans rywalom, wygrywając tę partię 25:11. Wydawało się, że w dwóch kolejnych setach obraz gry niewiele się zmieni. Tymczasem Techtrans wyciągnął wnioski z pierwszego seta i w kolejnym nie pozwolił rywalom na uzyskanie tak znaczącej przewagi. W efekcie, końcówkę tej partii lepiej zagrali siatkarze Techtransu, przechylając szalę na swoją stronę, zwyciężając 25:23. Jeszcze więcej emocji było w trzecim secie. Od początku obie drużyny walczyły punkt za punkt, a żadna z ekip nie potrafiła uzyskać większej przewagi niż 2-3 „oczka”. O losach, nie tylko seta, ale i meczu zadecydowała nieco lepsza dyspozycja Techtransu w końcówce seta. Techtrans nie tylko skutecznie atakował, ale i świetnie spisywał się w defensywie, co dało mu nie tylko wygraną w trzecim secie (27:25), ale także w całym meczu 2:1.

Ciężkie zadanie miał także zespół ZNP, który zmierzył się z ekipą KAM. Lider tabeli, rozpoczął z problemami, co oczywiście szybko odbiło się na wyniku. I choć przez większą część seta ZNP grało blisko remisu, to w końcówce partii KAM przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 25:22. Przegrana w pierwszym secie podrażniła siatkarzy ZNP na tyle, że w drugiej partii nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Skuteczne ataki, dobre rozegranie i ładne akcje defensywne sprawiły, że ZNP szybko „odjechało” przeciwnikom. Lider był leszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co doskonale pokazuje wygrana aż 25:9. Ostatni set, to ponownie wyrównana walka i gra punkt za punkt. Tym razem więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy ZNP, którzy wygrali 25:23 i cały mecz 2:1. Trzecią z rzędu wygraną zanotowali młodzi siatkarze MKS Truso. Tym razem zmierzyli się z niżej notowaną ekipą Sisley Volley Team i bez większych problemów zainkasowali komplet punktów. W każdej z trzech partii początek był wyrównany i dopiero w końcówkach setów uwidaczniała się przewaga Truso. Młodzi elbląscy siatkarze pierwszą partię wygrali 25:22, w drugiej pozwolili ugrać rywalom 20 punktów, a w trzeciej znów zwyciężyli 25:22, dzięki czemu mogli cieszyć się z kolejnej wygranej w sezonie.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Łukasz Bychowski z zespołu Techtrans Elbląg, do którego trafiło podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 12. kolejki:

Techtrans Elbląg - LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam 2:1 (11:25, 25:23, 27:25)

MKS Truso - Sisley Volley Team 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

Kolex Hale Stalowe - Chill Out 2:1 (25:12, 25:21, 19:25)

KAM - ZNP Elbląg 1:2 (25:22, 9:25, 23:25)

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w swoim ostatnim meczu pokonał we własnej hali Jastrzębski Węgiel 3:1. Dzięki wygranej zespół LOTOSU powrócił na trzecie miejsce w tabeli. Przed drużyną z Trójmiasta ostatnie spotkanie rundy zasadniczej w którym gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z AZS Politechniką Warszawską. Po tym pojedynku zespoły przystąpią do walki w fazie play off. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.