› bieżące
16:35 / 13.06.2014

Nieoficjalne wyniki: matury nie zdał co trzeci abiturient

Nieoficjalne wyniki: matury nie zdał co trzeci abiturient

fot. Konrad Kosacz

Jak wypadli tegoroczni maturzyści? Oficjalnych wyników Centralna Komisja Egzaminacyjna jeszcze nie podała, ale nieoficjalnie mówi się, że co trzeci maturzysta egzaminu dojrzałości nie zdał. Co się stało?Czy test rzeczywiście był aż tak trudny?

W naszym mieście do najważniejszego egzaminu w życiu przystąpiło około 2000 uczniów. Wyników egzaminów pisemnych jeszcze nie znamy, lecz rmf.fm nieoficjalnie mówi, że matury nie zdał co trzeci uczeń. Zdawalność egzaminu według danych, które docierają do CKE sięga zaledwie 67 procent. To drastyczny spadek w porównaniu z latami poprzednimi, gdzie maturę zdawało około 80 procent uczniów.

Czy nieoficjalne wyniki przełożą się na te realne? Uczniowie są spokojni.

Nie ma się co martwić na zapas. Uważam, że matura trudna nie była, choć zdawałam wyłącznie przedmioty podstawowe.

Egzaminatorzy zawsze są po naszej stronie. Wystarczy spojrzeć na wykresy pokazujące ile osób nie zdało poprzednich matur z wynikiem 29 procent. Jest ich garstka. Trzeba by było naprawdę nie uczyć się całą szkołę średnią, aby nie zdać matury.

Matura w obecnej formie to pestka, wynik na poziomie 30 procent powinien osiągnąć każdy, kto choć trochę przykładał się do zajęć w ciągu lat szkolnych.

To wybrane opinie uczniów, którzy zdawali matury na poziomie podstawowym. Głosy o maturach rozszerzonych są zgoła odmienne.

- Szkoda tegorocznych maturzystów zwłaszcza tych zdolniejszych, którym dowalili takie matury z rozszerzeń , że szok. Wszystkie miejsca na wyższych uczelniach zajmą maturzyści z ubiegłych lat, kiedy matura była dużo łatwiejsza. SZKODA TYCH DZIECI. OKE TEGOROCZNA MATURA TO DLA WAS PORAŻKA. Bez was było uczniom dużo lepiej.

To jeden z wielu komentarzy pod artykułem na stronie rmf24.pl. Kto ma rację? Wszystko okaże się już niedługo, gdy CKE poda pierwsze oficjalne wyniki.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%