› inwestycje miejskie
11:28 / 08.10.2019

Niesforny Srebrny Potok doczeka się regulacji

Niesforny Srebrny Potok doczeka się regulacji

fot. archiwum Elblag.net / Marcin Mongiałło

Dwa lata temu Srebrny Potok po niezwykle ulewnym deszczu dał się we znaki. Ucierpiał Elbląg i Bażantarnia z czerwonym szlakiem. Ogłoszono przetarg na regulację odcinków rzeki, zgłosiło się 6 firm, które zaoferowały ceny od 413 tys. zł do 677 tys. zł. Jak dobrze pójdzie inwestycja będzie gotowa 13 grudnia tego roku.  

Tak wielka woda w Srebrnym Potoku zdarza się raz na wiele lat. 18 września 2017 roku przejdzie do historii, niestety tej smutnej. Ucierpiało miasto – kilka ulic znalazło się pod wodą. Ucierpiała także Bażantarnia, a przede wszystkim czerwony szlak, który do czasu odwołania został wyłączony z użytkowania. 

Srebrny Potok będzie uregulowany na wybranych odcinkach. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku  ogłosiło przetarg. 
Zamówienie obejmuje w szczególności: roboty budowlano-montażowe umocnienia prawej skarpy Srebrnego Potoku na wybranych odcinkach.

Przewiduje się wykonanie umocnienia brzegu koszami siatkowo-kamiennymi. Wykonanie umocnień prawego brzegu Srebrnego Potoku będzie wykonane na odcinkach, gdzie wystąpiły największe uszkodzenia szlaku turystycznego

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu.  
Długość kompletnego umocnienia wyniesie 120 m. Roboty polegające na umocnieniu skarpy Potoku będą wykonywane z poziomu terenu, bez wprowadzania sprzętu w koryto Srebrnego Potoku. 

Na przetarg zgłosiło się 6 firm, w tym dwie z Elbląga. Najniższą cenę zaoferowała firma PRIM z Gdańska – 413 tys. zł, a najwyższą AGROMEL z Pruszcza Gdańskiego -  677 tys. zł. 
Przed otwarciem ofert zamawiający czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zaproponował 697 tys. zł. 

10 października dowiemy się kto wygrał. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%