› zapowiedzi
08:00 / 27.05.2013

Niespełna tydzień dzieli nas od kolejnych urodzin Króla Piegusa

Niespełna tydzień dzieli nas od kolejnych urodzin Króla Piegusa

Zostało już tylko 6 dni do kolejnych urodzin Piegusa. Święto organizowane z okazji Dnia Dziecka, obchodzimy już 34. raz. Zawsze inicjatywa organizowana dla dzieci przez dzieci. Festyn jedyny taki w Polsce! A co czeka nas w tym roku?

Tradycyjnie podczas festynu „W krainie króla Piegusa” nie zabraknie wielu atrakcji. Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę dzieci. W tym roku, jak wiadomo, króluje tematyka bajkowa. Na wszystkich chętnych, pragnących zdobyć w tym dniu najważniejszą walutę, czyli „piegusy”, czeka wiele różnorodnych i ciekawych konkurencji takich jak: bitwa na bomie, biegi w nartach, memory, scrabble, przeciąganie liny. łuki.

W tym roku zapraszamy również do krain: Biblioteki Elbląskiej, gdzie dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą dziecięcej literatury. W krainie Kina Światowid na uczestników zabawy czekają bajkowo-filmowe niespodzianki. "Mały Europejczyk" to kraina organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych oraz Stowarzyszenie Elbląg Europa. Firma "Dziecięca Fantazja" przygotowała dla najmłodszych kącik indiański, piłkarza i wiele innych! Przejażdżki na bryczce gwarantuje Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod lasem" z Piastowa. Bank BPH zaprasza do iście bankowej krainki!

Zaraz po otwarciu wszystkich krainek przez króla Piegusa, zostanie ogłoszony konkurs na najbardziej piegowate dziecko, na który już teraz wszystkich piegowatych zapraszamy. Liczenie piegów będzie się odbywało w namiocie Harcerskiej Służby Informacji.

Należy pamiętać, że ważnym elementem podczas festynu jest scena,na niej również będzie się działo! Podczas piegowatej zabawy zobaczymy między innymi występy dzieci z elbląskich gromad zuchowych, pokazy taneczne różnych szkół tańca.

Około godz. 13.20 zapraszamy wszystkie dzieci pod scenę, ponieważ pierwszy raz w historii festynu odbędzie się czytanie bajki dla uczestników zabawy! Za tę inicjatywę odpowiada Biblioteka Elbląska.

W połowie festynu, tradycyjnie czeka nas słodka niespodzianka w postaci tortu dla Piegusa. Po poczęstunku, na scenie odbędą się również ciekawe konkursy dla dzieci oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej piegowate dziecko.

Tegoroczną nowością będzie wernisaż, zorganizowany przez jedną z naszych drużyn wędrowniczych – Watahę. Odbędzie się na terenie festynu i będzie zawierał prace wykonane przez naszych wędrowników. Oprócz tego, pokażą się oni w swoim debiutanckim występie pokazowym. Jaki to będzie występ? Okaże się na miejscu. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy plan:

12.00 Rozpoczęcie, otwarcie krainek, przemówienie króla Piegusa ogłoszenie konkursu na najbardziej piegowate dziecko

12.20 - 12.25 Występ 17 EGZ „Dzielni Indianie”

12.25 Występy tańca towarzyskiego z Centrum Tańca „Promyk”

12.40 - 12.45 Występ PEGZ „Ale skrzaty!”

12.45 - 13.15 Występy taneczne grup ze Szkoły Tańca „Cadmanss”

13.15 - 13.20 Występ PEGZ „Braterskie Niedźwiadki”

13.20 - 13.40 Bajka dla dzieci – Biblioteka Elbląska im. C. Norwida

13.40 - 13.50 Tort dla Piegusa, kilka słów od organizatorów

13.50 - 14.00 Występy taneczne Szkoły Tańca „Broadway”

14.00 - 14.15 Muzyczna swoboda – MIKROFON DLA LUDU

14.15 - 14.25 Rozstrzygnięcie konkursu "Akademia młodego pływaka”

14:25 - 15.00 Konkursy dla dzieci

15.00 Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej piegowate dziecko

15.00 Zamknięcie krainek i konkurencji

15.30 Zakończenie programu sceny

16.00 Zamknięcie sklepików

Spotkajmy się 2. czerwca w Parku Modrzewie. Do zobaczenia! Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.piegus.elblag.zhp.pl oraz na nasz profil na facebook.pl.

PRZEDSIĘWZIĘCIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW URZĘDU MIEJSKIEGO W ELBLĄGU

Kamila Niewinowska, rzecznik festynu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%