› bieżące
12:59 / 01.02.2013

Niespełna tysiąc dzieci skorzystało z zimowej oferty Światowida

Niespełna tysiąc dzieci skorzystało z zimowej oferty Światowida

fot. www.swiatowid.elblag.pl

I po feriach. Wraz z topniejącym śniegiem, elbląscy uczniowie żegnają się z zimowym wypoczynkiem. W tym roku oferta spędzenia aktywnie i twórczo wolnego czasu była bardzo bogata, szczególnie w Światowidzie. W tegorocznych zajęciach (artystycznych, edukacyjnych i filmowych) wzięło udział około tysiąca dzieci. Chętnych było znacznie więcej, co oznacza, że w okresie wolnym od szkoły jest spore zapotrzebowanie na tego typu zajęcia.

- Podczas zajęć w pracowniach dzieci miały okazję zobaczyć jak niesamowite rzeczy można wykonać własnoręcznie, w różnych technikach: z malarstwa, ceramiki czy szkła - przekonuje Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE Światowid. Dzięki warsztatom najmłodsi mogli nie tylko poznać ciekawe techniki tworzenia i tajniki grania w teatrze, ale również zawierali nowe znajomości. Był czas na herbatkę, mały poczęstunek, na rozmowy i wymianę ciekawych spostrzeżeń - dodaje rzecznika.

Podczas warsztatów teatralnych dzieci pracowały nad stworzeniem spektaklu. Same wymyśliły jego tytuł "Tajemnicze zniknięcie". 25 stycznia obejrzało go 79 widzów. Młodzi aktorzy otrzymali gromkie owacje na stojąco.

- Na zajęciach "Kukiełkowo" dzieci mogły się wcielić w wymyślone przez siebie zwierzę, zakładając własnoręcznie wykonane maski. Każdy wykonał też własną kukiełkę, kwiatka, którym mógł obdarować mamę, babcię, ciocię czy siostrę. Na ostatnich zajęciach powstały piękne prace malarskie z motywami kwiatów z wykorzystaniem akrylu i szelaku. Uczestnicy "Kukiełkowa" sami byli zaskoczeni efektem swojej pracy. Wszystkie swoje dzieła mogli oczywiście zabrać do domu na pamiątkę - wyjaśnia Edyta Jasiukiewicz. Podczas zajęć dzieci pomagały sobie nawzajem, wspierały się i odkrywały swoje talenty. Niektóre z nich chciały przyjść jeszcze na kolejne...pytając: "a czy jutro też będą zajęcia...?"

Dziś ostatni dzień zajęć plastycznych Hura! Kultura, po których będzie szansa zobaczyć efekt ich pracy. Wykreowana przez najmłodszych planeta zostanie wystawiona w Galerii Nobilis. Będzie ją można bezpłatnie oglądać do poniedziałku, 4 lutego.

Zimowa Akademia Młodych Talentów wyszkoliła nowych tancerzy

Również w te ferie "Światowid" wraz z Centrum Tańca "Promyk" zorganizował stacjonarny obóz taneczny - "Zimowa Akademia Młodych Talentów", dla dzieci będących na początku drogi tanecznej posiadających najniższe klasy taneczne E. W tanecznych kursach uczestniczyło 40 dzieci. 

Młodzi tancerze, oprócz nowych umiejętności tanecznych wzięli udział w warsztatach teatralnych, które miały zwiększyć świadomość ciała i emocji, ale i pobudzić kreatywność oraz umiejętności współdziałania. Dla nich również zorganizowano warsztaty plastyczne i filmowe zajęcia rekreacyjne. 

- Dla pozostałych tancerzy EKT "Jantar" (około 60 osób) odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich mających na celu podniesienie poziomu tanecznego par CT "Promyk" i CSE Światowid - informuje rzeczniczka "Światowida".

- Mieliśmy również ofertę na ferie w terenie: w Bibliotece w Żurawcu, świetlicy w Kadynach i  Gminnym Domu Kultury w Barcianach odbyły się warsztaty z batiku - dodaje Edyta Jasiukiewicz.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 7