› policja
12:10 / 28.11.2012

Nietrzeźwy kierowca potrącił nietrzeźwego pieszego

Nietrzeźwy kierowca potrącił nietrzeźwego pieszego

Wczoraj o godzinie 19.40 przy ulicy 12 Lutego doszło do potrącenia pieszego przez kierowcę osobowego fiata. Poszkodowany trafił do szpitala miejskiego ze złamaniem kości podudzia. Okazało się, że obydwaj panowie byli nietrzeźwi.

- Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - 36-letni Tomasz W. kierował fiatem seicento. Uderzył samochodem 56-letniego elblążanina w momencie kiedy ten przechodził przez ulicę. Karetka zabrała poszkodowanego do szpitala miejskiego w Elblągu. Mężczyzna ma złamaną kość podudzia. Badania kierowcy wykazało, że miał ponad promil alkoholu we krwi. Nietrzeźwym okazał się również pieszy. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W tej sprawie prowadzone jest policyjne dochodzenie. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym grozi kara do 4,5 lat pozbawienia wolności.

Szybko zapadający zmierzch oraz możliwość wystąpienia mgieł to warunki niesprzyjające kierowcom, ale też i pieszym. Szczególnie jeżeli jest mowa o tych, którzy poruszają się po drogach poza obszarem zabudowanym. Złamania kończyn, obrażenia głowy, obrażenia wewnętrzne. Pieszy czy rowerzysta ma niewielkie szanse w „starciu” z samochodem osobowym, którego masa to nawet 1500 kilogramów. Z uwagi na to, głównym sposobem na poprawę bezpieczeństwa jest najprostsza rzecz a mianowicie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Potrącenia pieszych przez nadjeżdżający samochód to dość częste zdarzenia w ostatnim czasie.

Na terenie Elbląga w 2011 roku doszło do 58 zdarzeń z udziałem pieszych. Wśród nich była jedna ofiara śmiertelna 42 ranne. Do końca października br. piesi zostali potrąceni przez samochody 58 razy. Były 4 ofiary śmiertelne i 54 rannych.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%