› zapowiedzi
15:45 / 18.11.2012

Niezwykły głos, charyzma i uroda - Megitza wystąpi w Elblągu

Niezwykły głos, charyzma i uroda - Megitza wystąpi w Elblągu

Pochodzi z Podhala, a od 11 lat mieszka w USA, gdzie z powodzeniem tworzy i koncertuje. Megitza twórczo nawiązuje do muzyki folkowej, łącząc tradycyjne z nowoczesnym brzmieniem jazz, pop, rock i Americana. W listopadzie będzie ją można usłyszeć podczas wyjątkowego koncertu w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Megitza to koncertowa rewelacja - niezwykły głos, charyzma i uroda. Muzyka Megitzy i jej zespołu zainteresuje zarówno fanów bałkańskiej Dikandy, jak i węgierskiej nowoczesnej Mitsoury.
 
Megitza to kontrabasistka i wokalistka, która podbiła serca fanów muzyki etnicznej w całych Stanach Zjednoczonych. Teraz, po jedenastu latach wraca do Polski, by zaprezentować dwie nowe płyty - "Legenda" i "Megitza" - pełne energetycznej i tanecznej muzyki, odwołującej się tak do brzmienia cygańskiego i bałkańskiego, jak i akcentów podhalańskich.
 
W 2008 roku Megitza wydała debiutancką płytę "Boleritza" o bardziej korzennym brzmieniu, na której gościnnie wystąpił między innymi światowej sławy wirtuoz skrzypiec Roby Lakatos. „Nic tak nie ekscytuje, jak bycie świadkiem reinkarnacji duszy proroka w głosie młodej artystki” - tak mówił o Megitzy Golijov Oslavdo, kompozytor, dyrygent, zdobywca nagrody Grammy. Megitza, Małgorzata Babiarz, wśród odbiorców nurtu worldbeat jest uznana za objawienie i koncertową rewelację. Swą karierę muzyczną rozpoczęła w 2008 roku w Chicago. Od tego czasu Megitza zagrała setki koncertów.
 
Koncert w Elblągu to wyjątkowe wydarzenie bo Megitza w Polsce występuje rzadko, a plan koncertów obejmuje przede wszystkim jej rodzime strony czyli południe kraju, będzie również w Poznaniu i Krakowie. W naszym mieście wystąpi z okazji 6. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. W tym roku potrwają one od 21 do 24 listopada. Oprócz warsztatów, pokazów, spektakli i wystaw odbędą się również trzy koncerty. Zaczynamy od Megitzy, 22 listopada wystąpi grupa „Na górze”, a 23 listopada O L E S  B  R O T H E RS & T H E O  J Ö R G E N S M A N N. W tym czasie „Światowid” będzie również miejscem wielu wernisaży, m.in. wystawy "Balans", niezwykłego projektu absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych - Joanny Pawlik oraz poplenerowej wystawy „Impresje”. 
 
Megitza wystąpi w dużej sali kina „Światowid” w środę, 21 listopada o godz. 19.00. Bilety w cenie: 20 zł normalny i  15 zł ulgowy są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.
 
Patronat Honorowy nad 6. Międzynarodowymi Spotkaniami Artystycznymi objął Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
 
Międzynarodowe Spotkania Artystyczne organizowane są w ramach projektu "Twórcza terpia", realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach priorytetu Edukacja kulturalna, środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz własnych.
 
Kręcony na Podhalu teledysk do utworu "Beauty Rumelaj" -  Zobacz
6
0
oceń tekst 6 głosów 100%