› dzieci i rodzina
14:28 / 06.09.2013

Nigdy nie jest za późno na obudzenie artystycznej pasji

Nigdy nie jest za późno na obudzenie artystycznej pasji

Wielu z nas z zachwytem spogląda na unikalne przedmioty wykonane ręcznie w różnorodnych plastycznych technikach. Jak je zrobić samodzielnie? Nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rozpoczyna się nabór do sekcji ogólnoplastycznych na zajęcia, które pomogą rozbudzić kreatywność.

Wykonane samodzielnie, wiszące na ścianie obrazy olejne czy akrylowe lub grafiki są powodem do dumy i satysfakcji. Batik, czyli sztuka zdobienia tkanin przy pomocy farb i wosku, wydaje się trudna, jednak daje fantastyczne efekty. Batiki prezentują się przepięknie zwłaszcza zawieszone na oknie, kiedy światło pozwala na wydobycie dodatkowych akcentów barwnych.

Prace wykonane w technikach papieroplastyki, witrażu czy fusingu budzą zachwyt i sprawiają wrażenie zbyt skomplikowanych do samodzielnego wykonania. Jednak nic bardziej mylnego! Fusing i witraż pozwalają na tworzenie elementów biżuterii, przedmiotów dekoracyjnych oraz elementów wyposażenia wnętrz, nawet przez osoby, które nie posiadają dużego doświadczenia w zajęciach manualnych.

Modelowanie gliny podczas warsztatów ceramicznych to nie tylko formowanie unikalnych kształtów, które stają się naczyniami dekoracyjnymi czy pełnoplastycznymi rzeźbami, ale również doskonały sposób na relaks i odprężenie.

W wymienionych technikach będzie można spróbować swoich sił podczas zajęć plastycznych dla dorosłych w CSE „Światowid”, prowadzonych przez instruktora plastycznego, Ewę Bednarską-Siwilewicz.

– Funkcjonuje obiegowe przekonanie, że aktywność artystyczną mogą uprawiać jedynie osoby bardzo utalentowane w tym kierunku. To nie prawda, nie trzeba posiadać wielkich zdolności aby tworzyć niezwykłe prace i czerpać wielką radość i satysfakcję ze swojej pasji. Poznawanie różnych plastycznych technik pozwala rozbudzić wyobraźnię i fantazję, odprężyć się po ciężkim dniu, otworzyć na nowe wrażenia… i odkryć w sobie nowe pokłady inwencji – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyczny CSE „Światowid”.

Entuzjaści twórczości plastycznej mają do wyboru jedną z trzech sekcji, która pomoże im rozbudzić pasję, albo ją rozwinąć:

Sekcja ogólnoplastyczna dla dorosłych – Spotkanie organizacyjne odbędzie się: 16 września o godz. 17:00 (pracownia nr 46, II piętro CSE). Odpłatność za zajęcia wynosi 70 zł miesięcznie.

Sekcja szkła artystycznego – Spotkanie organizacyjne – 23 września godz.17:00 (pracownia szkła i witrażu(poziom -2, winda) Opłata za zajęcia wynosi 80 zł/miesięcznie.

Sekcja ceramiczna – Spotkanie organizacyjne odbędzie się – 16 września godz. 18:00 (pracownia nr 46, II piętro CSE). Odpłatność: dorośli – 70 zł/miesięcznie, młodzież, dzieci – 40 zł/miesięcznie.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z instruktorką Ewą Bednarską- Siwilewicz: tel. 55 611 20 64; e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.

Autor: Paulina Łuczak

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%