› bieżące
17:01 / 08.09.2019

Nikola Fiedor wygrała pierwszy odcinek kolejnej edycji „Szansy na sukces”! (+ wideo)

Nikola Fiedor wygrała pierwszy odcinek kolejnej edycji „Szansy na sukces”! (+ wideo)

fot. facebook.com/szansanasukces2019

Niespełna 11-letnia Nikola Fiedor wygrała pierwszy odcinek kolejnej edycji programu muzycznego „Szansa na sukces”! Mieszkanka Jegłownika zaśpiewała piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Od rana mam dobry humor”. Jury to własnie ją wskazało jako zwyciężczynię. W gronie  młodych uczestników programu znalazła się również Swietłana Boguska, 12-latka z Elbląga, która jako pierwsza weszłą na scenę i wykonała „Laleczkę z saskiej porcelany”.

Śpiewała bardzo czysto, perfekcyjnie i w pewnej chwili myśleliśmy, że to Swietłana wygra odcinek, gdyż dziewczynka ma niepowtarzalny, piękny głos. Stało się inaczej. Być może przeważyło to, że Nikola, która jako druga weszła na scenę, dużo swobodnej prezentowała się na niej, a piosenka, którą wylosowała jest dużo bardziej dynamiczna i daje większe możliwości sceniczne. Nikola Fiedor doskonale to wykorzystała. Aż trudno uwierzyć, że na scenie zaprezentowała się licząca niespełna 11 lat dziewczynka, a nie bardzo dojrzała, doświadczona artystka estradowa. Zwyciężając ten odcinek programu „Szansa na sukces” Nikola została jednocześnie pierwszą finalistką Eurovision Junior Poland 2019. Naszym zdaniem obie elblążanki pozytywnie wyróżniały się na tle konkurencji i obie zasłużyły na nagrodę. Nietrudno zauważyć, że nasze miasto jest prawdziwą kuźnią talentów.

Nikola Fiedor ma niespełna 11 lat. Szlify muzyczne zdobywa w Studiu Artystycznym Katarzyny Panicz. Na swoim koncie ma pierwsze miejsce (w swojej kategorii wiekowej) na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz” we Włoszech, nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Gdyni, wyróżnienie na festiwalu w Opolu, jest laureatką konkursu „8 Wspaniałych”, koncertowała w wielu krajach, w m.in. w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Lista uczestników pierwszego odcinka kolejnej edycji programu muzycznego „Szansa na sukces”

  • Swietłana Boguska – „Laleczka z saskiej porcelany”
  • Nikola Fiedor – „Od rana mam dobry humor”
  • Piotr Klima – „A ja wolę moją mamę”
  • Zosia Szuca – „Najpiękniejsza w klasie”
  • Amelia Kurantowicz – „Margarita”
  • Maja Mazurek – „Wszystkie dzieci nasze są”
  • Maciej Golian – „Na raz, na dwa”

Już w poniedziałek, 9 września, Nikola Fiedor będzie jednym z gości programu TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Początek emisji programu: godz. 7.15. 

Posłuchajcie piosenki „Od rana ma dobry humor” z repertuaru Majki Jeżowskiej w wykonaniu Nikoli Fiedor

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Nikola Fiedor wzięła udział w koncercie „Wielkopolanie śpiewają Niepodległej”

27.12.2019

11-letnia Nikola Fiedor wzięła udział w koncercie „Wielkopolanie śpiewają Niepodległej”, który został zorganizowany 27 grudnia 2019 r....