› inwestycje miejskie
06:58 / 24.03.2013

Niskie temperatury blokują remont parkingu przy Biedronce

Niskie temperatury blokują remont parkingu przy Biedronce

fot. elblag.net

Pozostałością po niedoszłej do skutku budowy Galerii Handlowej Porto 55 jest niezagospodarowany plac oraz zniszczony parking przy ul. Nowowiejskiej, jak i sama nawierzchnia tej ulicy. Miasto deklaruje, że jeśli inwestor nie naprawi szkód, remont zostanie wykonany, a kosztami zostanie obciążone Sjaelso.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu w tym rejonie miasta trwały prace przygotowujące do budowy Galerii Handlowej Porto 55. Inwestor uzbrajał działkę w media, a ciężki sprzęt budowlany praktycznie zrył nawierzchnię parkingu przy sklepie Biedronka. Została też naruszona jezdnia ul. Nowowiejskiej.

Te "chwilowe" niedogodności miała wynagrodzić pierwsza w Elblągu galeria handlowa oraz zagospodarowane otoczenie, na które składać miały się miejsca zielone, ławeczki, miejsca zabaw dla dzieci. Oczywiście wszystkie powstałe szkody podczas budowy Sjaelso również miało naprawić.

Inwestor jednak podjął decyzję o rezygnacji z budowy galerii i rozpoczął poszukiwanie kupca na działkę i projekt obiektu. Pozostałością po planowanej inwestycji jest obecnie niezagospodarowana działka u zbiegu ul. 12 Lutego i Nowowiejskiej oraz zniszczona nawierzchnia parkingu oraz ul. Nowowiejskiej.

Inwestor deklarował, że niezależnie od dalszego losu budowy Porto 55, uszkodzenia nawierzchni usunie i przywróci do stanu sprzed remontu. Jednak na deklaracjach się skończyło. Ten stan mocno denerwuje mieszkańców miasta.

- Przyjeżdżam samochodem do Biedronki. Za każdym razem muszę bardzo uważać, aby wjeżdżając na parking nie uszkodzić zawieszenia samochodu. Proszę spojrzeć, jak to wygląda. Jak wiejska, polna droga. I to w centrum miasta - narzeka 32-letni Mateusz.

Mieszkańcy miasta wskazują też na fatalny stan nawierzchni ul. Nowowiejskiej.

- Kilka lat temu ta ulica przeszła remont. Położono nową nawierzchnię. Jak to teraz wygląda? Garby, wystający bruk. Szkoda słów - denerwuje się Zygmunt Matuszewski.

Także Urząd Miejski w Elblągu stracił cierpliwość do Sjaelso i deklaruje, że remont wykona sam, a kosztami prac obciąży Sjaelso.

- Cały czas wzywamy inwestora do wykonania niezbędnych napraw. Jednak działań nie widać. Jeśli ta sytuacja w krótkim okresie czasu się nie zmieni, miasto samo wykona remont a rachunki za prace wyślemy do Sjaelso - deklarował w lutym br. wiceprezydent Adam Witek.

Sytuacja zmianie nie uległa. Ekip remontowych nie widać. Wystosowaliśmy w tej sprawie pytanie do Urzędu Miejskiego w Elblągu. O taką interwencję prosili nas czytelnicy, którzy mieszkają w rejonie ul. Nowowiejskiej.

- Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg zapewnia, że prace na parkingu przy Biedronce mają rozpocząć się niezwłocznie, jak tylko pozwoli na to pogoda, tzn. ustąpią mrozy - mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Eurovia wykona remont, a rachunek zapłaci Sjaelso. Prace się rozpoczęły

04.04.2013 komentarzy 4

Dziś rozpoczął się remont nawierzchni parkingu przy sklepie Biedronka na ul. Nowowiejskiej. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Eurovia. Natomiast kosztem...

Zdjęcia ilość zdjęć 3