› bieżące
13:49 / 27.01.2014

Noc reggae i ska w Mjazzdze. Sprawdź kto zagra?

Noc reggae i ska w Mjazzdze. Sprawdź kto zagra?

fot. nadesłane

Noc reggae i ska w Mjazzdze.

W te mroźne dni nie ma lepszej muzyki by rozgrzać się i poczuć słoneczne wibracje. W piątek 31-01-2014 o godz. 20:15 w klubie Mjazzga zacznie się noc z muzyką reggae i ska, podczas której koncert zagra grupa Majestic, a przed nią swoimi występami publiczność rozgrzeją trójmiejska formacja Pomorska 68 oraz elbląski skład Sakin Ol.

MAJESTIC to półfinalista drugiej edycji Must Be The Music (Polsat, jesień 2011) oraz laureat Ostróda Reggae Festiwal 2006. To także zwycięzca wielu ogólnopolskich przeglądów i konkursów. Na koncie zespołu znajdują się dwie płyty – debiutancka „roop rege” (2007) oraz druga „Przyzwoita”, która ukazała się w styczniu 2013 roku. To właśnie utwory z „Przyzwoitej” zadecydowały o sukcesie zespołu w programie MBTM. Zarówno utwór „Przyzwoita” i „Bo ja chcę” uzyskały wysokie noty od Jury (Adam Sztaba, Łozo i Ela Zapendowska) oraz co najważniejsze spodobały się publiczności. Przez wielu za najmocniejsze strony zespołu uważane są występy na żywo, a także żywiołowa sekcja dęta oraz różnorodność muzyczna wplatana w reggae i ska. Majestic od 2004 roku intensywnie koncertuje i od tamtej pory na krajowych scenach wystąpił kilkaset razy. Oprócz tego można było ich zobaczyć także w Niemczech i w Anglii na międzynarodowych festiwalach muzycznych i kilku koncertach klubowych.

Skład: Pan Misiek (voc, trąbka), Król Artur (git, voc), Adam (perkusja), Puzon (puzon), Sasin (sax), Cichy (bas) www.majestic.art.pl

POMORSKA 68 gra muzykę inspirowaną takimi stylami jak ska, rocksteady, soul, jazz i bigbit. Zespół powstał w sposób spontaniczny. Tym niemniej gra. Muzycy są przekonani, że im wolno, więc może dlatego nie grają szybko. Ponadto z premedytacją grają cicho, wiedząc, że i tak wkrótce będzie o nich głośno. POMORSKA 68 to: Magda - wokal, Narenika - wokal, Roś - klawisze i wokal, Kasia Katarzyna - gitara, Ancymon - trąbka, Misza - bas, Szpulak - perkusjonalia i melodika, Idzi – bębny

SAKIN OL (tur. Ochłoń) - duet powstał w 2012 roku lecz pierwszą piosenkę tego zespołu usłyszeć można było na początku roku 2013 pt. Czarne Chmury. Reprezentują muzykę reggae, roots, hip-hop. W skład duetu wchodzą Robert Tyczyński i Przemysław Grygorowicz z muzyką elektroniczną. Ich pierwsza płyta EP nagrana wraz z raperem BEDU pt."3KoloryZBarwąRapu" spotkała się z dobrym przyjęciem i sprzedażą. Mają za sobą kilkanaście koncertów w Elblągu jak i poza granicami swojego miasta (m.in Nowy Dwór Gdański, Morąg, Dzierzgoń). Ostatni raz można było usłyszeć ich na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Elblągu i Dzierzgoniu. Obecnie promują materiał ze swojej pierwszej solowej płyty "Napraw", która ukaże się w wersji internetowej, do ściągnięcia już w tym roku.

Organizacja - Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? i klub Mjazzga. bilety: 10 przedsprzedaż / 15 w dniu koncertu

Więcej o imprezach na www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga

Następny koncert - 08-02 Kaja Czulewicz

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%