› inwestycje drogowe
17:53 / 28.04.2018

Nocny montaż drugiego elementu przęsła wiaduktu na Zatorze (+ zdjęcia)

Nocny montaż drugiego elementu przęsła wiaduktu na Zatorze (+ zdjęcia)

fot. Elblag.net

Wczoraj informowaliśmy, że w nocy, z 26 na 27 kwietnia montowano nad torami kolejowymi pierwszy stalowy element przęsła wiaduktu, który docelowo ma połączyć dzielnicę Zatorze z pozostałą częścią miasta. Dzisiaj w nocy, z 27 na 28 kwietnia pracownicy gdyńskiego przedsiębiorstwa MTM SA wykonywali prace związane z montażem drugiego elementu przęsła, który zaintaslowano tuż nad przewodami trakcyjnymi linii kolejowej. 

Podobnie jak za pierwszym razem roboty były wykonywane w nocy, z uwagi na konieczność czasowego wstrzymania ruchu pociągów (trakcja elektryczna została wcześniej odłączona przez pracowników PKP Energetyka). Po raz kolejny zastosowano dźwig o potężnej nośności kilkuset ton.  

Konstrukcja wiaduktu składa się z trzech elementów. Każdy z nich będzie nasuwany na podpory wiaduktu oddzielnie. Następnie wszystkie zostaną ze sobą połączone. Prace potrwają przez najblisze dni. 

Zobaczcie fotogalerię (zdjęcia zostały wykonane dzisiaj, 28 kwietnia, pomiędzy godz. 1.00 a 3.00). 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Nocny montaż przęsła wiaduktu na Zatorze (+ zdjęcia)

27.04.2018

Robotnicy powoli "wychodzą z prac ziemnych", w związku z czym budowa wiaduktu weszła w decydującą, bardziej widoczną fazę. Dzisiaj w...

Zdjęcia ilość zdjęć 11