› sport
08:36 / 31.08.2015

Nordic walking, rajd rowerowy i kurs samoobrony

Nordic walking, rajd rowerowy i kurs samoobrony

Po wakacyjnym wypoczynku seniorzy biorący udział w projekcie „Bądź w doskonałej formie – aktywny senior" wracają do zajęć. - Zaczynamy intensywnie, już w pierwszym tygodniu września ruszamy z zajęciami taneczno-gimnastycznymi oraz rajdem rowerowym – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu.

Zajęcia dla seniorów nie tylko pozytywnie wpływają na kondycję i samopoczucie uczestników, stwarzają także okazję do rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzania czasu. Projekt rozpoczął się w marcu i do wakacji uczestnicy chętnie i systematycznie uczęszczali na zajęcia. Po letniej przerwie znów wracają do aktywności.

- Zajęcia gimnastyczno-taneczne odbywać się będą cyklicznie, raz w tygodniu. Nordic walking – raz w miesiącu – mówi Zyta Wrzos. – W listopadzie uczestnicy projektu wezmą udział w kursie samoobrony.

„Bądź w doskonałej formie – aktywny senior" to projekt skierowany do seniorów, którego celem jest zachęcenie osób starszych do aktywnego i zdrowego stylu życia poprzez udział w różnorodnych zajęciach. W projekcie udział bierze 50 osób, podzielonych na dwie grupy.

- Pierwszą grupą jest 20 osób skupionych na tańcu towarzyskim. Są to osoby, które już miały kontakt z tańcem, przy realizacji wcześniejszych projektów. Do nich skierowane są zajęcia z instruktorami, uznanymi szkoleniowcami z zewnątrz, zajęcia gimnastyczne oraz basen –wyjaśnia koordynatorka projektu. – Drugą grupą jest 30 nowych uczestników biorących udział w różnych formach aktywności. Realizacja projektu zakończy się w grudniu.

Terminarz najbliższych spotkań

2 wrzesień, godz. 15:00, CT „Promyk" - zajęcia gimnastyczno-taneczne z Patrycją Dyrmo-Kowlaczyk 3 września, godz. 10:00, Pl. Jagiellończyka 1 – rajd rowerowy 8 września, godz. 10:00, Park Bażantarnia, parking samochodowy przy wiatach – zajęcia nordic walking

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Jantar" przy pomocy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%