› bieżące
08:00 / 02.04.2014

Nowa Honda Civic Tourer już dostępna u elbląskiego dealera. Zobacz prezentację nowego modelu

Nowa Honda Civic Tourer już dostępna u elbląskiego dealera. Zobacz prezentację nowego modelu

fot. Bartłomiej Ryś

Samochód rodzinny nie może tylko i wyłącznie być przestronny. Musi również spełniać wszystkie najnowsze standardy bezpieczeństwa – w końcu w takim samochodzie będziemy podróżować całą rodziną. Musi być również komfortowy, abyśmy nie byli zmęczeni po długiej, wakacyjnej trasie. Te wszystkie cechy spełnia nowa Honda Civic Tourer.

Podobnie jak w przypadku innych modeli marki Honda, bezpieczeństwo było jednym z kluczowych kryteriów podczas tworzenia koncepcji modelu Civic Tourer. Nowy model korzysta z dobrodziejstw najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa aktywnego, które zapewniają najwyższy poziom ochrony podczas codziennego użytkowania auta.

Rzecz, która odróżnia Hondę od innych marek, jest prosta. Systemy bezpieczeństwa są zawsze w standardzie. Nieważne jaką wersję wyposażenia Klient wybierze: pełny pakiet poduszek powietrznych, systemy jakie jak ABS, VSA, DWS, aktywne zagłówki – wszystko jest na wyposażeniu standardowym. To świadczy o tym, że Honda stawia bezpieczeństwo w swoich modelach na pierwszym miejscu.

Honda Civic Tourer posiada również systemy ułatwiające prowadzenie auta. Warto wspomnieć chociażby o systemie ostrzegania przed kolizją. Jego działanie jest bardzo proste – przy pomocy wielofunkcyjnej kamery system wykrywa ryzyko najechania na pojazd znajdujący się przed Hondą Civic Tourer. Jeżeli odległość niebezpiecznie się zmniejszy w stosunku do poprzedzającego pojazdu, to system poinformuje kierowcę sygnałami dźwiękowymi oraz wizualnymi.

Inne systemy wspomagające kierowcę to m.in. system automatycznych świateł drogowych (na bieżąco analizuje ruch i dostosowuje światła do aktualnej sytuacji), system o zjeżdżania z pasa ruchu, system rozpoznawania świateł drogowych, system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach oraz system ostrzegania o zbliżającym się pojeździe podczas cofania. To kompleksowe rozwiązania, które pozwolą w sprawny i przede wszystkim bezpieczny sposób dotrzeć do miejsca docelowego każdego dnia użytkowania nowej Hondy.

Warto wspomnieć również o wyglądzie nowego modelu. Projektanci zdecydowanym ruchem zerwali stereotyp, jakoby auto rodzinne miało być przestronne, a wygląd schodzi na drugi plan. Pociągłe linie nadwozia, pulpit środkowy skierowany lekko w stronę kierującego, świetny design tyłu pojazdu – to wszystko powoduje, że nową Hondą Civic Tourer chce się podróżować.

Honda Civic Tourer u naszego lokalnego dealera, firmy J.A. Knedler, jest oferowana w 5 różnych wariantach wyposażenia, dwóch wersjach silnikowych oraz skrzynią biegów manualną oraz automatyczną. Wersje wyposażenia są skonstruowane w taki sposób, że każdy Klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć o silnikach: w ofercie znajdują się zarówno wersje benzynowe (1.8 i-VTEC) oraz diesla (1.6 i-DTEC). Obie wersje gwarantują niskie zużycie paliwa (na poziomie 6.4 litra w przypadku benzyny oraz 3.9 litra/100km w silniku diesla w cyklu mieszanym).

Nowa Honda Civic Tourer jest w oferowana w Elblągu, u autoryzowanego dealera Hondy przy ul. Królewieckiej 229. To właśnie tam każdy Klient może otrzymać wszelkie niezbędne informacje na temat nie tylko modelu Civic Tourer, ale także pozostałych modeli oferowanych przez tego Japońskiego producenta​. Wszelkie informacje można również uzyskać pod numerem telefonu +48 55 234-00-01, 66901099, 669101028.

16
2
oceń tekst 18 głosów 89%

Zdjęcia ilość zdjęć 12