› biznes
14:00 / 28.06.2016

Nowa łódź dla elbląskiego WOPR-u (+foto)

Nowa łódź dla elbląskiego WOPR-u (+foto)

fot. Maciej Markowski

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przekazał dzisiaj (28 czerwca) o godzinie 11:00 przy Bulwarze Zygmunta Augusta elbląskiemu oddziałowi WOPR łódź o wdzięcznej nazwie "Oczlik". Jednostka Horizon 620 ma poprawić bezpieczeństwo na obszarze Zalewu Wiślanego. Dodatkowo na ręce elbląskich ratowników przekazane zostały "Tablice życia", które będą cennymi wskazówkami dla mieszkańców w razie zagrożeń. Wartość łodzi szacuje się na 70 tysięcy złotych.

W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyło wielu parlamentarzystów oraz przedstawicieli samorządu w Elblągu i powiatu elbląskiego. Oprócz wojewody pojawili się: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, poseł Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak czy dyrektor Wydziału Zarządzania Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego Karolina Motyka-Kozioł. Artur Chojecki przekazał sprzęt na ręce prezes elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Bożenie Ruszkowskiej, która nie kryła swojego zadowolenia:

- To spełnienie jednego marzenia, ale mamy jeszcze jedno. Chcielibyśmy, aby ponownie nad Zalewem Wiślanym działała Stacja Ratownicza. Byłaby wtedy możliwość zapewnienia bezpieczeństwa przez cały rok.

Bezpieczeństwo na szlakach wodnych to bardzo ważny element, jak wyjaśniał wojewoda Artur Chojecki:

- Mamy coraz więcej gości i musimy wychodzić naprzeciw ich zapotrzebowaniom. Kojarzy się województwo warmińsko-mazurskie z wodami, także to jest krok w dobrą stronę. - I dodawał - W tym roku na całe województwo przekazaliśmy 850 tys. zł i tutaj dodatkowo udało się dla elbląskiego WOPR-u przekazać także tę łódź wraz z wyposażeniem. To jest wartość 70 tys. zł, więc myślę, że wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa. Poza tym powstanie specjalna grupa, która będzie się tym bezpieczeństwem na wodach Zalewu Wiślanego zajmować. Myślę, że to jest krok w dobrą stronę i dobry początek, żeby to bezpieczeństwo w dalszych latach jeszcze polepszać.

Dodatkowo WOPR otrzymał tzw. "Tablice życia", które mają zostać rozmieszczone wzdłuż szlaków wodnych:

- Tablice to także ważny element. Część z nich przekażemy Elblągowi, aby móc je ustawić w miejscach, gdzie społeczeństwo najczęściej korzysta z kąpieli. Tak, żeby każdy wiedział, jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Szykowane są także tablice na okres zimowy. To przyczynia się całościowo do poprawy bezpieczeństwa na wodach - mówił Artur Chojecki.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13