› budownictwo mieszkaniowe
15:41 / 12.07.2012

Nowe budownictwo wielorodzinne na Bielanach

Nowe budownictwo wielorodzinne na Bielanach

fot. Konrad Kosacz

Około 200 nowych mieszkań powstanie w najbliższych kilku latach, w południowo-wschodniej części dzielnicy Bielany. Na działkach pomiędzy ulicami Fromborską, Nowogródzką i Okrężną, realizację mini osiedli prowadzą już dwaj elbląscy deweloperzy: Zakład Usług Budowlanych Mytych oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ryszard Jankowiak.

Mini osiedle o podwyższonym standardzie

Jesienią 2011 r. firma Ryszarda Mytycha rozpoczęła budowę ogrodzonego i monitorowanego osiedla o podwyższonym standardzie pomiędzy ulicami: Fromborską, Okrężną i nowoprojektowaną ulicą Nowogródzką.

Teren osiedla o niskiej intensywności zabudowy, będzie zagospodarowany elementami małej architektury oraz zielenią. Znajdą się tam kameralne trzykondygnacyjne budynki z windami, estetycznie wykończonymi częściami wspólnymi i pomieszczenie do ćwiczeń rekreacyjnych oraz podziemny garażowiec.

W czterech budynkach znajdą się łącznie 62 mieszkania (dwa budynki po 15 i dwa po 16 lokali).
Będą to: dwu, trzy, cztero i pięciopokojowe lokale o powierzchni od 45 do 108 m2, w przedziale cenowym od 207 do 477 tys. zł. Połowa z nich (30) została już sprzedana.

Oddanie do użytku pierwszych dwóch budynków, zaplanowano jeszcze w tym roku (wrzesień-listopad). Kolejne dwa będą gotowe do końca września 2013 r.Rodzinne Zacisze przy Fromborskiej

W maju tego roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ryszarda Jankowiaka, rozpoczęło zabudowę kolejnej, sąsiedniej działki pomiędzy ulicami Fromborską i Nowogródzką. W miejscu tym powstanie Osiedle Rodzinne Zacisze. Koncepcja architektoniczna uwzględnia dwa budynki mieszkalne wielorodzinne oraz budynek przedszkola wraz z apteką. W ofercie dostępne są mieszkania jedno bądź dwupoziomowe z możliwością indywidualnej aranżacji wnętrza. Proponowane są także obszerne piwnice oraz dwa typy garaży - większe i mniejsze.

W pierwszym budynku znajdą się 33 mieszkania, w tym 3 dwupoziomowe (dwu, trzy lub czteropokojowe) o wielkości od 44 do 86 m kw. Ceny lokali zaczynają się od 173 tys. zł. Do tej pory 3 z nich zostało sprzedanych, a 11 zarezerwowanych. Budynek zostanie oddany do użytkowania w sierpniu 2013 r.

Kolejne działki czekają na najemców

Miasto nadal poszukuje inwestora zainteresowanego zakupem niezabudowanej działki o powierzchni 1,4 ha, znajdującej się między ulicami Fromborską-Nowogródzką. Wcześniej odbyły się cztery ustne przetargi nieograniczone na zbycie nieruchomości przeznaczonej pod budowę wielorodzinną z dopuszczeniem jednorodzinnej. Wszystkie zakończyły się wynikiem negatywnym.

Pod koniec kwietnia magistrat ogłosił rokowania na sprzedaż wolnej działki przy ul. Fromborskiej. Cena wywoławcza nieruchomości to 500 tys. zł plus VAT. Termin i miejsce rokowań wyznaczono na 25 czerwca w Urzędzie Miejskim. Nabywca zobowiązany będzie do zabudowy działki do końca 2015 r.

W dalszej, wschodniej części osiedla Bielany, przy ulicach Okrężnej oraz nowoprojektowanych - Druskiennickiej, Tarnopolskiej, Nowogródzkiej i Pińskiej, planowana jest kontynuacja zabudowy jednorodzinnej. Aktualnie trwa zabudowa pierwszych działek.

9
0
oceń tekst 9 głosów 100%

Powiązane artykuły

Na Bielanach powstają nowe drogi i domki jednorodzinne

08.08.2012 komentarzy 1

We wschodniej części dzielnicy Bielany trwa kontynuacja zabudowy mieszkalnej. Na terenie między ulicami Fromborską i Okrężną powstają nowe osiedla...

Rusza budowa oświetlenia ulicy Fromborskiej

25.10.2012

Ponad 200 tys. zł kosztować będzie ustawienie lamp oświetleniowych wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Fromborskiej. Miasto w zeszłym tygodniu...

Kolejne inwestycje na Bielanach. Nowe osiedla zostaną skanalizowane

24.01.2013 komentarzy 1

Inwestycji na Bielanach ciąg dalszy. Rozbudowujące się osiedle mieszkaniowe domków jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych, wkrótce zyska...

Zdjęcia ilość zdjęć 28