› bieżące
18:09 / 13.12.2013

Nowe EUROLIDER-y 9 eco w Elblągu. Zakupił je PKS

Nowe EUROLIDER-y 9 eco w Elblągu. Zakupił je PKS

fot. Autosan

W dniu wczorajszym, 12 grudnia przedstawiciele elbląskiego PKS-u odebrali dwa autobusy AUTOSAN i tym samym w drogę do Elbląga wyruszyły dwa międzymiastowe EUROLIDER-y 9 eco.

- To pierwsze autobusy z nową ścianą przodu (szyba stanowi obecnie 65% jej powierzchni) i zmienioną sylwetką zakupione przez naszych Kontrahentów. Po raz pierwszy szerszemu gronu Klientów autobus tego typu został zaprezentowany na targach TRANSEXPO w Kielcach we wrześniu br. – informuje firma Autosan.

Autobusy dla Elbląga wyposażone zostały w silniki IVECO spełniające normy czystości spalin EURO 5 EEV oraz manualne skrzynie biegów. Jeden z nich dostarczony został w wersji standard, natomiast drugi charakteryzuje się bogatym wyposażeniem dodatkowym podnoszącym znacznie komfort podróżowania pasażerów i pracy kierowcy.

Wnętrze autobusu i stopnie schodów podświetlone zostały lampami LED, zamontowano oświetlenie zewnętrzne drzwi pasażerskich. Autobus wyposażony jest w klimatyzację całopojazdową, WiFi oraz instalację elektryczną 230V (przy fotelach), kompatybilną z urządzeniami mobilnymi. Wygodę pasażerom zapewniają uchylno – rozsuwne fotele wykończone eko-skórą, których jest 39 szt. W wyposażeniu dodatkowym znalazł się także monitoring pracy kierowcy.

Źródło: Autosan

12
3
oceń tekst 15 głosów 80%

Powiązane artykuły

ZKM podpisał umowę z firmą Arriva. Znamy pierwszego przewoźnika

29.11.2013 komentarzy 1

29 listopada została podpisana umowa z pierwszym z przewoźników na świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w zakresie komunikacji miejskiej na...

Warbus wraca do gry i wygrywa drugi pakiet

06.12.2013 komentarzy 12

Jest decyzja Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie warszawskiej firmy Warbus. KIO uchyliło decyzję ZKM w Elblągu w sprawie wykluczenia tej firmy z postępowania...

Zdjęcia ilość zdjęć 4