› bieżące
13:22 / 27.05.2013

Nowe możliwości dzięki zaangażowaniu Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Nowe możliwości dzięki zaangażowaniu Centrum Spotkań Europejskich Światowid

fot. Konrad Kosacz / elblag.net

CSE Światowid uzyskał fundusze na realizację czterech projektów. Łączna kwota dofinansowania to ok. 1,5 mln złotych. Dzięki zaangażowaniu autorów projektów, pomoc uzyskają między innymi dzieci ze szkół w Rogajnach i Milejewie.

W dzisiejszej konferencji dotyczącej inicjatyw, które w najbliższym czasie zostaną zrealizowane przez elbląski Światowid, udział wzięli Burmistrz Pasłęka, Wiesław Śniecikowski; Antoni Czyżyk, Dyrektor Światowida; Magdalena Czarnocka – Kaptur z CSE Światowid oraz współautorka projektów, Marta Derlukiewicz.

Projekt „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach” zostanie zrealizowany w 100% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego całkowity koszt to 248 225, 72zł. Jego partnerski projekt dotyczący Szkoły Podstawowej w Milejewie to 245 696, 59zł, które również w całości pokryje EFS. Celem obu projektów jest podniesienie aspiracji edukacyjnych uczniów tych szkół, co miałoby przełożyć się na osiąganie sukcesów, dzięki zwiększeniu poczucia własnej wartości wśród dzieci. Założeniem projektu jest również uświadamianie, że każde z nich może czegoś dokonać, bez względu na miejsce zamieszkania.

Kolejną inicjatywą, której zostały przyznane granty, jest projekt pn. „Cyfrowe Warmia i Mazury”, mający na celu rozbudowanie obecnej pracowni digitalizacji o stanowiska: digitalizacji wielkoformatowej, digializacji 3D, digitalizacji audio, digitalizacji video, oraz wirtualnego spaceru. Koszt tego przedsięwzięcia to 951 389, 46zł, z czego Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego sfinansuje 808 681,04zł, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego 126 721, 42zł, a wkład własny Światowida wyniesie jedynie 15 987zł. Na rozbudowie tejże pracowni skorzysta pięć muzeów, w tym elbląskie, które na początek udostępnią do digitalizacji po pięć obiektów o łącznej wartości 1 397. 212, 03zł.

Ostatnią, przedstawioną dziś, realizowaną inicjatywą jest projekt „Vademecum nauczyciela tańca – w drodze do mistrzostwa" przygotowywany w ramach Programu "Leonardo da Vinci- projekty mobilności". Założeniem projektu jest doskonalenie umiejętności piętnastu instruktorów tańca Stowarzyszenia Jantar, w czasie tygodniowego pobytu we włoskim klubie tańca w Rzymie. Koszt tego projektu to 24 510 Euro, z czego 100% to dofinansowanie z Programu „Leonardo da Vinci – projekty mobliności”.
 

5
3
oceń tekst 8 głosów 63%