› sport
16:58 / 21.11.2012

Nowe Orliki już prawie gotowe – zobacz film

Nowe Orliki już prawie gotowe – zobacz film

fot. elblag.net

Na terenie szkół przy ulicach: Sadowej, Robotniczej, Rodziny Nalazków i Mickiewicza trwają prace wykończeniowe związane z budową kolejnych elbląskich Orlików. Postanowiliśmy odwiedzić z kamerą wszystkie cztery place budowy, by pokazać czytelnikom elblag.net, na jakim etapie znajdują się prace.

Przypomnijmy, że z końcem listopada do trzech istniejących w naszym mieście Orlików: przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Korczaka, przy Szkole Podstawowej nr 14 na ul. Mielczarskiego oraz przy Szkole Podstawowej nr 6 na ul. Piłsudskiego, dołączą kolejne cztery tego typu obiekty sportowe.

W ostatnim roku funkcjonowania rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, miastu udało się pozyskać dofinansowanie na budowę kompleksów sportowych wraz z zapleczami sportowo – socjalnymi: przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Sadowej, przy Gimnazjum nr 2 na ul. Robotniczej, przy Szkole Podstawowej nr 9 na ul. Rodziny Nalazków oraz przy Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Mickiewicza.

W ramach tych inwestycji powstają: boiska do piłki nożnej o wymiarach 30x62 m z nawierzchni syntetycznej typu „sztuczna trawa”, boiska wielofunkcyjne (do piłki koszykowej, piłki siatkowej,  piłki ręcznej) o wymiarach 19,1x32,1m z nawierzchni poliuretanowej, drenaż pod płytami boisk, oświetlenie i ogrodzenie terenu, ciągi komunikacyjne oraz budynki sanitarno-szatniowe (zaplecza socjalnego).

Budowa obiektów ruszyła we wrześniu. Wykonawcą robót jest firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. Koszt inwestycji to około 4,4 mln zł. Wszystkie prace przy Orlikach powinny się zakończyć do 28 listopada 2012 r.

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Cztery nowe Orliki będą gotowe do końca listopada

13.11.2012

Dużo dzieje się na czterech placach budowy elbląskich Orlików. Przy Szkole Podstawowej nr 16 na ulicy Sadowej i  Szkole Podstawowej nr 4 na ul....