› bieżące
12:25 / 24.06.2013

Nowe spojrzenie na zabiegi medycyny estetycznej

Nowe spojrzenie na zabiegi medycyny estetycznej

fot. nadesłane

Rosnąca popularność zabiegów medycyny estetycznej wiąże się z tym, że są one mało inwazyjne i bezpieczne. Efekty zabiegów zaś natychmiastowe i naturalne.

Nowe trendy w dermatologii estetycznej polegają na tym, że chcemy zatrzymać procesy starzenia się skóry w sposób naturalny. Obecnie stosujemy substancje znajdujące się w naszym organizmie np. kwas hialuronowy, dbamy o to by nasza skóra nie marszczyła się i była w dobrej kondycji przy zachowaniu naturalnych rysów twarzy zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Na czym polegają zabiegi medycyny estetycznej?

Najbardziej w obecnej chwili popularny zabieg z użyciem kwasu hialuronowego polega na podaniu go do skóry cienką igiełką . Kwas hialuronowy unosi skórę prostując zmarszczkę i jednocześnie nawilża, ujędrnia twarz. Zabiegi te polecamy, ponieważ wraz z upływem czasu zawartość kwasu hialuronowego stopniowo zmniejsza się, wskutek tego skóra wiotczeje i marszczy się. Bruzdy przy nosie stają się głębokie, kąciki ust i policzki opadają. Twarz przybiera smutny wygląd. Możemy to zmienić w ciągu zaledwie 30 minut podając kwas hialuronowy pod skórę, który ją uniesie, a zmarszczki się wygładzą.

Jaka jest najlepsza metoda na pozbycie się zmarszczek?

Nie ma jednego, doskonałego sposobu na usunięcie zmarszczek. Zależne jest to od przyczyny ich powstawania. Zmarszczki mimiczne związane z kurczeniem mięśni powstają kiedy marszczymy brwi, czoło lub śmiejemy się. Przykładowo zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki” z czasem pogłębiają się i pozostają na stałe. Wygładzenie tych linii może sprawić, że twarz staje się pogodniejsza (skuteczny może być Botox). Innym rodzajem zmarszczek są bruzdy związane z opadaniem, wiotczeniem skóry powstające wskutek starzenia się skóry np. opadające kąciki ust, pogłębione bruzdy wokół nosa i ust. Korygujemy je za pomocą m.in. kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i lasera frakcyjnego.

Jad kiełbasiany jest trucizną, czy taki zabieg jest bezpieczny ?

Dawka do wygładzania zmarszczek jest całkowicie bezpieczna i jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej stosowanej m.in. w okulistyce, neurologii. Dawka Botoxu jest zawsze dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta i głębokości zmarszczek. Przeprowadzone badania potwierdzają bezpieczeństwo tej substancji, a preparat Botox stosowany jest w medycynie od ponad 20 lat.

Czy będzie trzeba powtarzać zabiegi Botoxu?

Nie. Powtarzanie zabiegów wynika tylko i wyłącznie z chęci utrzymania lepszego wyglądu. Można nie kontynuować zabiegów z zastosowaniem Botoxu, wówczas zmarszczki powrócą do stanu sprzed zabiegu i mięśnie nadal będą się kurczyć tak samo jak wcześniej.

Kiedy jest najlepsza pora na to aby poddać się takim zabiegom?

Warto jest poddać się zabiegowi z Botoxem przed latem, gdyż zapobiegamy marszczeniu brwi i oczu przed słońcem. Tym samym zapobiegamy powstawaniu zmarszczek na czole, między brwiami i „kurzych łapek”. Zabiegi z kwasem hialuronowym wykonujemy cały rok, ale przed latem podanie go do skóry sprawi, że mniej będzie wiotczała nasza skóra pod wpływem słońca.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny estetycznej do gabinetu Dermatologii Estetycznej dr n.med. Danuty Dąbrowskiej. Podczas indywidualnych konsultacji lekarz oceni rodzaj skóry oraz możliwości wykonania zbiegów medycyny estetycznej u każdego pacjenta i przeprowadzi potrzebny zabieg. Pełną ofertę zabiegów znajdziecie Państwo na stronie www.danutadabrowska.pl .


Gabinet Dermatologii Estetycznej dr n.med. Danuty Dąbrowskiej
ul. Ks. Osińskiego 4a Elbląg
www.danutadabrowska.pl
Rejestracja tel. 730 050 050
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%