› bieżące
12:38 / 13.12.2013

Nowy basen w Elblągu coraz bliżej. Jest ocena strategiczna

Nowy basen w Elblągu coraz bliżej. Jest ocena strategiczna

fot. Euro-Projekt Grzegorz Latecki

Wszystko wskazuje na to, że miasto pozyska środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie na budowę nowego basenu w Elblągu. Także po ocenie strategicznej, nasz projekt znajduje się na pierwszym miejscu rankingu.

Projekt elbląskiego Centrum Rekreacji Wodnej nie tylko przeszedł pomyślnie ocenę formalną, ale w ocenie ekspertów zajął pierwsze miejsce w rankingu, uzyskując 78,5 punktów na 80 możliwych do zdobycia. Projekt doskonale wypadł także w ocenie strategicznej. Ocena końcowa to 93,5 procent.

Gmina Morąg za swój projekt otrzymała ocenę 90 procent, a olsztyński projekt 85 procent.

Łączny koszt całego projektu wynosi prawie 25,2 mln zł. 65 % środków stanowiłoby unijne środki (16 mln 351809,50 zł), pozostałe 35 % to środki własne pochodzące z budżetu miasta (8 mln 804 820, 50 zł).

Elbląg ubiega się o największe dofinansowanie ze wszystkich sześciu gmin startujących w konkursie. Oprócz Elbląga w konkursie o dofinansowanie na "budowę, rozbudowę, modernizację i zakup wyposażenia do wielofunkcyjnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej", który zorganizował Urząd Marszałkowski w Olsztynie, startuje jeszcze pięć gmin z naszego województwa: Olsztyn, Iława, Lidzbark, Lidzbark Warmiński oraz Morąg.

Decyzję o tym, która z nich otrzyma unijne środki ma zapaść do końca tego roku.

Ocena strategiczna praktycznie przesądza o tym, że to nasze miasto otrzyma dofinansowanie na budowę kompleksu basenowego w Elblągu. Prezydentowi Jerzemu Wilkowi udał się więc zabieg ze zwrotem środków, które jego poprzednik otrzymał na budowę nowego kompleksu sportowego. Teraz jednak rzecz najważniejsza - trzeba dołożyć brakujące 9 mln zł i ten basen elblążanom wybudować.

12
1
oceń tekst 13 głosów 92%

Powiązane artykuły

Miasto szuka wykonawcy basenu. Jest przetarg

23.11.2013 komentarzy 16

Urząd Miejski rozpoczął procedurę poszukiwania wykonawcy nowego basenu. Wyłoniona firma będzie musiała przygotować nie tylko projekt ale również...

Basen już po ocenie merytorycznej. Jesteśmy na pierwszym miejscu!

10.12.2013 komentarzy 4

Urząd Marszałkowski w Olsztynie opublikował właśnie listę rankingową projektów, które walczą o dofinansowanie unijne na rozbudowę infrastruktury...

Basen powstanie. Marszałek przyznał nam pełne dofinansowanie projektu

17.12.2013 komentarzy 21

To bardzo dobra informacja dla Elbląga. Zarząd województwa zdecydował o pełnym dofinansowaniu budowy projektu kompleksu basenowego w naszym mieście. Oznacza...