› bieżące
14:28 / 06.11.2018

Nowy dach w kilku krokach

Nowy dach w kilku krokach

Remont dachu bywa sporym wyzwaniem. Czasami jednak trzeba się go podjąć. Jeśli Twój dom nie spełnia już swoich funkcji – nie chroni więc Ciebie i Twojej rodziny – warto poważnie się zastanowić nad jego remontem. Jak to tego podejść? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Czy potrzebujesz wymiany?

Zanim położysz nową blachodachówkę, musisz dokładnie przeanalizować kilka kwestii. Po pierwsze – czy Twój dach potrzebuje wymiany? Żeby się tego dowiedzieć, należy dokładnie przyjrzeć się pokryciu i sprawdzić, czy są na nim plamy i przebarwienia lub złuszczona, odpadająca farba. Istotne jest też to, czy całość jest równa, czy może zaczyna tracić swoją symetrię. Niepokojące są też takie zjawiska jak pleśń lub zagrzybienie, przesunięte lub popękane blachodachówki gontopodobne, woda zbierająca się na płaskich powierzchniach. Zanim stwierdzisz, że konstrukcja nie wymaga naprawy, sprawdź również, czy nie ma tam luźnych gwoździ lub wkrętów, korozji i uszkodzeń lub czy żadne gałęzie i inne przedmioty nie zalegają na Twoim zadaszeniu. Jeśli znajdziesz na swoim domu któryś z tych niepokojących sygnałów, najpewniej przykrycie budynku wymaga naprawy.

Krok drugi

Każdy, kto zastanawia się nad wymianą lub naprawą pokrycia dachowego, zadaje sobie kilka pytań. Przede wszystkim: jak będzie wyglądać taki proces? To proste, wystarczy kilka kroków – pierwszy już za Tobą! Jeśli zdecydowałeś się na remont, to znaczy, że dokładnie sprawdziłeś to, co dzieje się na Twoim domu.

Drugim krokiem jest wybranie dla siebie idealnego dachu. System Gerard sprawi, że Twój azyl nie tylko odzyska piękny wygląd, ale stanie się bezpieczną przystanią, o której zawsze marzyłeś. Wybór blachodachówki gontopodobnej Gerard to prosta droga do spokoju. Lekka, odporna na zjawiska atmosferyczne, tłumiąca hałas pokrywa daje pewność, że wszyscy domownicy będą mogli cieszyć się zasłużonym relaksem. Dachówka z posypką wulkaniczną jest wykonana z odpornej na korozję stali aluminiowo-cynkowej i jest zamontowana w unikatowym, zazębiającym się systemie. To najlepszy wybór dla każdego budynku.

Remont czas zacząć!

Kiedy już wybierzesz swój idealny dach, przyjdzie czas na wycenę i montaż. Na pewno zadajesz sobie pytanie, jak znaleźć fachowca, który profesjonalnie zajmie się całym remontem. Bez obaw, to proste! Na naszej stronie internetowej możesz znaleźć specjalistę, który przyjedzie do Ciebie i dokona wyceny. Możesz też skorzystać z naszego kalkulatora, który podpowie, jak mogą wyglądać koszty wymiany dachu. Pamiętaj – czasami warto więcej zainwestować, by potem przez długie lata cieszyć się spokojem i solidną, trwałą blachodachówką.

Sama wymiana systemu będzie trwać od dwóch dni do około tygodnia. Wszystko zależy od wielkości remontu i powierzchni, która będzie wymieniana. Fachowcy najpierw ustawiają rusztowania i zabezpieczają krawędzi, potem zdejmują stary dach i sprawdzają konstrukcję pod kątem ewentualnych wad. Przygotowanie powierzchni, montaż izolacji, instalacja nowych struktur – to kolejne etapy budowy. Na koniec dekarz kładzie nowe zadaszenie i wykańcza całość. A Ty możesz cieszyć się bezpiecznym, solidnym i pięknym pokryciem!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%