› bieżące
19:48 / 15.12.2013

Nowy dom i nowy ogródek – projekt Przebudzenie zakończony

Nowy dom i nowy ogródek – projekt Przebudzenie zakończony

fot. Michał Kalbarczyk

Dom Arka Pasożyta – miejsce, o którym w Elblągu słyszał niemal każdy. Wiadomo, że można zrobić coś z niczego, ale czy „z niczego” można zrobić dom? Jak udowodnił Arek Pasożyt – jak się chce, to się da.

Kompostex Kolektywu „Parque nō” - i w środku miasta można zrobić ogród warzywny. Tak jak w przypadku domu Pasożyta, tak i w tym, okazuje się, że wystarczy trochę chęci i wiele zaangażowania, aby wspólnie stworzyć w mieście coś niepowtarzalnego i bardzo pozytywnego.

Uroczyste podsumowanie projektu „PRZEBUDZENIE – ?????”, w którym w tym roku swoje najnowsze pomysły zrealizowali Arek Pasożyt, Kolektyw „Parque nō” (Jakub Słomkowski, Krzysztof Herman, Maciej Łepkowski) oraz Grzegorz Drozd odbyło się 14 grudnia w Krużgankach Galerii EL.

Artyści starali się angażować w swoje projekty mieszkańców naszego miasta. Te niecodzienne wydarzenia i wspólna praca sprawiły, że elblążanie zbliżyli się do siebie i mieli okazje razem stworzyć coś niepowtarzalnego.

- Mamy nadzieję, że wydarzenia te zapiszą się na dłużej w naszej pamięci i być może w historii naszego miasta – informowali organizatorzy.

- Bez naszej wspólnej pracy, chęci i pomysłów, dom by nie powstał – mówił Arek Pasożyt. Również Jakub Słomkowski dziękował, podczas sobotniego spotkania, głównie wolontariuszom.

Na uroczystym zakończeniu projektu przybyli elblążanie mieli okazję obejrzeć filmy z realizacji dwóch etapów „Przebudzenia”: KOMPOSTEXU Kolektywu „Parque nō” i DOMU Arka Pasożyta autorstwa Piotra Grdenia.

Projekt „Przebudzenie – ?????” dofinansowany w kwocie 50 tys. zł przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu operacyjnego „Wydarzenia artystyczne. Sztuki wizualne”. Instytucja zarządzająca Programem: ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki.

14
3
oceń tekst 17 głosów 82%

Zdjęcia ilość zdjęć 18