› biznes
09:37 / 01.12.2016

"Nowy" dyrektor elbląskiego ZUS-u wybrany

fot. archiwum elblag.net

Z dniem dzisiejszym (1 grudnia) w 43 oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powołano nowych dyrektorów. Zmiany spowodowane były weryfikacją kompetencji kadry kierowniczej. Dziewiętnastu z dotychczasowych dyrektorów "obroniło" swoje stanowiska i nadal będzie szefować poszczególnym oddziałom. Jedną z nich jest Karina Podlaszewska, która spełniła wszystkie wymagania i w dalszym ciągu będzie dyrektorem elbląskiego ZUS-u.

Nowi dyrektorzy zostali wyłonieni w konkursie składającym się z trzech etapów: testu wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, sprawdzianu kwalifikacji kierowniczych oraz rozmowy z komisją rekrutacyjną i prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W Elblągu do konkursu stanęły cztery osoby: Żanetta Wolak-Szatkowska, Jacek Augustynowicz, Sylwester Sieklicki oraz dotychczasowa dyrektor Karina Podlaszewska, która jak się okazało, nadal będzie pełniła swoją funkcję.

- Stoicie państwo przed dużym wyzwaniem, któremu wierzę, że sprostacie. Waszą rolą jest służba społeczeństwu, naszym klientom. Musicie tak kierować podległymi sobie oddziałami by klienci odczuwali, iż są w centrum naszego zainteresowania. Jednocześnie jesteście państwo zobligowani do pełnej transparentności podejmowanych działań i - co niezwykle istotne - dbałości o podległych sobie pracowników, którzy są największą wartością Zakładu.

- powiedziała podczas uroczystego powołania dyrektorów oddziałów prezes ZUS prof. Gertruda Uscińska.

Oficjalne powołanie nastąpiło 30 listopada, natomiast nowe stanowiska wyłonieni dyrektorzy obejmą dzisiaj - 1 grudnia.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Kto zostanie dyrektorem ZUS w Elblągu?

22.11.2016 komentarzy 2

Z dniem 30 listopada 41 dyrektorów oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zostanie odwołanych ze swoich stanowisk. Zmiany, które w...