› bieżące
14:01 / 22.05.2024

Nowy sezon elbląskich Mastersów LA rozpoczęty z sukcesami

Nowy sezon elbląskich Mastersów LA rozpoczęty z sukcesami

fot. Nadesłane.

W ubiegłą sobotę, 18 maja w stolicy polskiej Lekkoatletyki Masters w Toruniu, odbyły się, już XXI Mistrzostwa Polski w Rzutach Lekkoatletycznych. W tym roku wystartowało w zawodach dokładnie 100 najlepszych polskich lekkoatletów reprezentujących wszystkie regiony naszego kraju. Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli Elbląga.

Wśród mężczyzn, Elbląg reprezentował Marek Oziemkiewicz, jeszcze młody, obiecujący lekkoatleta Masters oraz Mirosław Puta startujący w zawodach Mastersów już od prawie 25 lat. Marek Oziemkiewicz, startując we wszystkich 10 konkurencjach i zdobywając 8 medali (2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych), był najwszechstronniejszym zawodnikiem Mistrzostw Polski. Drugi z naszych reprezentantów, zawsze startujący również we wszystkich konkurencjach, tym razem, ze względów zdrowotnych mógł wystartować tylko w czterech. Jego występ zakończył się miłą niespodzianką, gdyż Mirosław Puta, po dłuższej, zdrowotnej przerwie, zdobył 3 złote i 1 srebrny medal. W sumie nasi panowie rywalizując z kilkudziesięcioma przeciwnikami z całej Polski zdobyli 12 medali.

Miejmy nadzieję, iż sukcesy elbląskich Mastersów LA, zachęcą mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej bez względu na ilość lat.

Najbliższym, ważnym wydarzeniem związanym z lekkoatletycznym sportem Masters będą rozegrane 22 czerwca, już 32 Mistrzostwa Polski w Wielobojach Rzutowych, które odbędą się w Toruniu, a już 6 lipca zapraszamy, tym razem do Włocławka, na 34 Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce w pełnej gamie konkurencji.

Minimalny wiek pozwalający na udział w tego typu zawodach to ukończone, w dniu zawodów, 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Górna granica wieku jest oczywiście nieograniczona. Kategorie wiekowe są co pięć lat. Pozostaje więc jeszcze trochę czasu na przygotowania, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy pasjonatów lekkiej atletyki do reprezentowania Elbląga w tej coraz popularniejszej formie sprawdzenia swoich umiejętności.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%