› bieżące
09:09 / 22.08.2013

Nowy „stary” zegar w Szpitalu Miejskim

Nowy „stary” zegar w Szpitalu Miejskim

fot. nadesłane

W ostatnich dniach w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblągu zakończono konserwację wieżyczki zegarowej oraz odtworzono dwie tarcze zegarowe.

W ramach remontu dachu budynku głównego opartego na projekcie „Rewitalizacja zespołu budynków Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu” oczyszczono i pomalowano hełm z blachy, oczyszczono oraz zaimpregnowano ścianki zegara, zamontowano elementy stalowe oraz mechanizm elektryczny, który umożliwił wybijanie godzin zegarowych o pełnej i pół godzinie.

Zegar przestał działać w latach 70-tych ubiegłego wieku, po czym wymontowano z niego mechanizm oraz wskazówki. Całość prac w wyniku postępowania przetargowego, na zlecenia SPSZOZ Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, wykonała firma WA.SZ.DACH Hurtownia Pokryć Dachowych Sp. z o.o. z Poznania. Całkowity koszt remontu dachów budynku opiewa na kwotę 1 985 717,66 zł.

Szpital Miejski im. Jana Pawła II

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Która godzina w Elblągu? Problem zegarów wieżowych w mieście

24.07.2013 komentarzy 5

Samo południe na rynku Starego Miasta. Zaczyna się wyścig. Jako pierwszy południe wybija zegar na Bramie Targowej. Trzy minuty po nim godzinę dwunastą ogłasza...