› zapowiedzi
08:57 / 03.12.2012

Nowy termin spotkania z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim

Nowy termin spotkania z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim

W wtorek 4 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy do Sali „U świętego Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim - poetą, laureatem Nagrody NIKE za tomik wierszy „Piosenka o zależnościach i uzależnieniach”. Z powodu choroby autor nie dotarł do Elbląga na spotkanie zaplanowane na 27 listopada, w związku z czym podajemy nowy termin spotkania. Wstęp wolny.

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (ur. 1962) – autor dziewięciu tomów poezji oraz zbioru krótkich próz drukowanych cyklicznie w czasopiśmie "Kresy". Laureat m.in. Nagrody Literackiej im. Barbary Sadowskiej (1994), Nagrody Niemiecko-Polskich Dni Literatury w Dreźnie (1998), Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Jest także podwójnym laureatem Nagrody Literackiej Gdynia (w 2006 roku za tomik „Dzieje rodzin polskich”, a w 2009 za zbiór „Piosenka o zależnościach i uzależnieniach”). W roku 2009 za tomik „Piosenka o zależnościach i uzależnieniach” został nagrodzony nagrodą literacką Nike. Wielokrotnie nominowany do Paszportu Polityki.

Poezja Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego jest chyba najoryginalniejszym, najlepiej rozpoznawalnym głosem pośród wszystkich poetów średniego i młodego pokolenia. To poeta niepodobny do nikogo, sam kształtujący własną tradycję, na własną rękę poszukujący sobie precedensów w dawnej liryce. I ufający niepowtarzalności swojej psychicznej i egzystencjalnej konstrukcji./Piotr Matywiecki

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Elbląska Jesień Literacka”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%