› bieżące
06:27 / 20.06.2014

Nowy trener KS Meble Wójcik Elbląg

Nowy trener KS Meble Wójcik Elbląg

fot. Bartłomiej Ryś

W najbliższym sezonie pierwszej ligi naszej drużyny nie poprowadzi już Grzegorz Czapla. Jego miejsce zajmie szkoleniowiec, który w swojej karierze prowadził już drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz na jej zapleczu. Tą osobą jest Dariusz Molski.

"Zarząd Klubu KS Meble Wójcik Elbląg podjął decyzję, że nowym trenerem pierwszoligowego zespołu będzie Dariusz Molski. Ostateczna decyzja została podjęta we wtorek 17 czerwca br. Z trenerem Molskim został podpisany dwuletni kontrakt."

Jak komentuje dyrektor klubu, Krzysztof Święcicki, jest to osoba o dużym doświadczeniu w roli trenera. - Przedstawił plan rozwoju i rozbudowy drużyny na najbliższe dwa lata, której celem będzie awans do PGNiG Superligi. To się pokrywa z planami Zarządu klubu, którzy przypomnę mówił o tym, iż do 2016 toku chce by zespół awansował do najwyższej klasy rozgrywek w Polsce.

Trener Molski w swoim CV kilka klubów wśród których są te z Superligi oraz I ligi. Zaczynał jako trener AZS Gorzów występującego na zapleczu najwyższej klasy rozgrywek. Drużyna utrzymała się wówczas w lidze. Ponownie z tą ekipą spotkał się dwa lata później w lutym, tym razem już w Superlidze. W sezonie 2010/2011 był trenerem ekipy z Gorzowa, która była beniaminkiem w tych rozgrywkach. Pod koniec 2011 kontrakt z nim został rozwiązany, z powodu niezadowalających wyników osiąganych przez drużynę. Po niecałym roku znalazł pracę w Nielbie Wągrowiec, ponownie na poziomie Superligi. Tutaj zadomowił się na okres pięciu miesięcy. Początkowo miał być drugim trenerem, ale w międzyczasie zamienił się miejscami z dotychczasowym pierwszym szkoleniowcem. Kolejne doświadczenie trenerskie zbierał już w żeńskim klubie SPR Pogoń Szczecin. Jako pierwszy trener pojawił się tu w lipcu 2012 roku. Niewątpliwie pomógł w awansie tego zespołu do Superligi. Jego miejsce w styczniu 2013 roku zajął obecny trener szczecinianek, Adrian Struzik.

Nowego trenera w klubie możemy spodziewać się w połowie przyszłego miesiąca, kiedy to drużyna rozpocznie okres przygotowawczy do ligi.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%