› bieżące
15:00 / 20.03.2014

Nożownik w Szpitalu Wojewódzkim. Dlaczego to zrobił?

Nożownik w Szpitalu Wojewódzkim. Dlaczego to zrobił?

fot. Konrad Kosacz

Do potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej. Na teren szpitala wszedł mężczyzna, który wymachiwał przed sobą... nożem.

Wczoraj, 19 marca około godziny 15.00 uwagę ochroniarzy szpitala przykuł mężczyzna (prawdopodobnie bezdomny), który siedział w holu głównym szpitala i wymachiwał przed sobą nożem. Z informacji uzyskanych od rzecznika prasowego szpitala, Anny Kowalskiej, mężczyzna nie był agresywny i nikomu nie groził. Jednak takie zachowanie w miejscu publicznym stwarzało potencjalne niebezpieczeństwo dla osób przebywających na terenie szpitala.

Ochroniarz szpitala natychmiast poprosił mężczyznę o niezwłoczne opuszczenie holu oraz terenu szpitalnego. Niestety, namowy nie pomogły i musiała zostać wezwana policja. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu kilkanaście minut później i wyprowadzili mężczyznę z obiektu szpitala.

Elbląscy policjanci potwierdzają takie zdarzenie. Faktycznie, mężczyzna został zabrany oraz zostały spisane jego dane osobowe.

3
3
oceń tekst 6 głosów 50%