19:16 / 10.09.2014

Nudy przy Krakusa, Concordia zremisowała z Romintą Gołdap

Concordia Elbląg zremisowała 0-0 z Romintą Gołdap. Czerwoną kartkę dostał w 45. minucie Radosław Bukacki z zespołu gospodarzy. To jednak nie wpłynęło w znaczący sposób na przebieg rywalizacji. Zespół z Gołdapi nie wykorzystał przewagi, natomiast piłkarze trenera Kei Hoshikawy mogli pokusić się o trafienie na wagę triumfu.

Dlaczego nie było skutecznych akcji?

Obydwu zespołom zabrakło trochę skuteczności. To tyczy się szczególnie gospodarzy. Nie stworzyli wielu okazji, jednak, gdy już mieli bramkową sytuację to w 13 minucie Japończyk Hikaru Kawasakiya trafił, strzałem z przed pola karnego, w poprzeczkę. Czerwoną kartkę dostał Radosław Bukacki, ponieważ niechcący faulował rywala.

W drugiej połowie strzał Pawła Sagana minął długi słupek bramki Radosława Gąsiorowskiego. Jak odpowiadała na to Rominta Gołdap? Najgroźniejszą akcję przeprowadziła w 75 minucie, kiedy to przeciwnik niecelnie strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Oprócz tego goście posyłali piłki do rąk Przemysława Matłoki.

Ciekawy Brazylijczyk

Największym wygranym tego spotkania jest obrońca Ivanei Brito dos Santos. Jest bardzo skoczny, szybki i wygrywał pojedynki główkowe z gołdapianami. Wydaje się, że powinien być wzmocnieniem. Na boisku pojawił się Jean Cloud Essomba znany, jako Song, który mógł nawet zdobyć bramkę jednak obrońcy wybili piłkę w jego indywidualnej akcji. Japończycy również grają techniczną piłkę, ale jak na razie trudno ten internacjonał nazwać zespołem.