10:10 / 14.01.2013

O Puchar Prezydenta Elbląga: Mecz inauguracyjny Meble Wójcik - Kar-Do Gdynia 24:28

Sobotni mecz otwierający turniej o Puchar Prezydenta Elbląga nie był szczęśliwy dla zawodników KS Meble Wojcik, bowiem przegrali oni z Kar-Do Gdynia 24:28 (15:13). W całym turnieju udział wzięło pięć drużyn z ligi pierwszej oraz jedna z ligi drugiej.

Od początku meczu walka pomiędzy zespołami była wyrównana - pierwszą bramkę dla "meblarzy" zdobył Damian Malandy, jednak bardzo szybko skontrowali gdynianie zdobywając dwie bramki z rzędu (1:2). Zawodnicy Mebli Wójcik nie dawali za wygraną i skutecznie gonili przeciwnika doprowadzając do remisu (3:3) w szóstej minucie meczu.

Sczypiorniści Kar-Do natychmiast ruszyli do skutecznej ofensywy i już po czterech minutach tablica wskazywała wynik 4:6 dla gości. Piłkarze Wójcika ocknęli się w odpowiednim momencie, wyprowadzając grę na 7:7 i w ekspresowym tempie zdobyli przewagę dwóch punktów (11:9).

Do końca połowy szczypiorniści utrzymali prowadzenie 15:13 i na przerwę schodzili w dobrych nastrojach.

Pierwsze minuty drugiej połowy były pokazem dobrej gry ze strony Kar-Do Gdynia - zawodnicy z gdyńskiego klubu po siedmiu minutach zdołali uzyskać przewagę 18:20, a w 42. minucie meczu gdynianie prowadzili 19:23.

Chwilowa słabość "meblarzy" była decydująca, bo już do końca meczu nie byli w stanie nawiązać równej walki i przegrali spotkanie 24:28.

KS Meble Wójcik - Kar-Do Gdynia 24:28 (15:13)

KS Meble Wójcik: Wróbel, Michałów, Nowakowski, Ośko, Dukszto, Jędrzejewski, Gryz, Spychalski, Dawidowski, Długosz, Lipczyński, Rycharski, Lewandowski, Grablewski, Maluchnik, Krawczyk, Fonferek, Szczepański, Malandy.

Kar-Do Gdynia: Tymański, Gębala, Dorsz, Wesołek, Bronk, Zimakowski, Wiśniewski, Pacholarz, Radecki, Wróbel, Nowaliński.

Wkrótce zamieścimy relację wideo oraz galerię zdjęć.