› bieżące
13:51 / 22.12.2013

Oblężenie centrów handlowych. Wszędzie korki. Zobacz na żywo!

Oblężenie centrów handlowych. Wszędzie korki. Zobacz na żywo!

fot. nadesłane

Jak informują nas nasi Czytelnicy, ulice Elbląga korkują się przy dojazdach do centrów handlowych. Bardzo trudno jest dostać się do dużych sklepów typu E. Leclerc czy Carrefour oraz do Kauflandu. Znalezienie wolnego miejsca praktycznie graniczy z cudem.

- Stałem ponad 30 minut w korku na ul. Żeromskiego, aby dojechać do E. Leclerca. W tym czasie chaos potęgował fakt, że z bocznych uliczek inni kierowcy próbowali włączyć się do ruchu. Do tego sporo osób wyjeżdżało z tej nowej Biedronki. Przydałoby się, aby policja w tym miejscach jednak kierowała ruchem – pisze nasz Czytelnik.

Także parking przy hali Elzam przeżywa swoiste oblężenie. Tam również ciężko dojechać i znaleźć wolne miejsce. Podobnie jak zresztą przy sklepie Kaufland. Wszędzie drogi dojazdowe korkują się i trzeba swoje odstać.

- Pod Kauflandem prawdziwy cyrk – pisze nasz Czytelnik. – Brak wolnych miejsc. Ludzie chodzą pomiędzy manewrującymi samochodami. Ciekawe ile będzie stłuczek lub potrąceń pieszych.

Podobna sytuacja panuje na parkingu przy sklepie Carrefour. Tu również ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe i trzeba czekać na dojazd w pobliże sklepu.

Prawdziwe oblężenie przeżywają boczne, blisko położone przy centrach handlowych uliczki. To tu kierowcy szukają miejsca do parkowania, chcąc ominąć zapchane parkingi przy dużych sklepach. 

Taka sytuacja może potrwać nawet do godzin przedpołudniowych 24 grudnia br. Radzimy ostrożność i wybór komunikacji miejskiej zamiast jazdy własnym samochodem.

Sytuację z dojazdem do sklepu E. Leclerc można na żywo śledzić za pomocą naszej kamery:

http://kamery.elblag.net/kamery/zeromskiego,103 

Sytuacja pod sklepem Carrefour:

http://kamery.elblag.net/kamery/parking-ch-ogrody,91 

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%