› dzieci i rodzina
12:43 / 30.08.2017

Oblężenie elbląskiego urzędu, by zdążyć na czas. 4,5 tys. elblążan złożyło wniosek o 500 plus

Oblężenie elbląskiego urzędu, by zdążyć na czas. 4,5 tys. elblążan złożyło wniosek o 500 plus

Departament świadczeń rodzinnych przeżywa oblężenie. Każdy chce zdążyć do końca sierpniaUrzędnicy z elbląskiego ratusza uspokajają tych, którzy boją się, że gdy nie złożą wniosku o 500 plus do końca sierpnia to świadczenie z września przepadnie. Nie jest to prawdą. Będzie wypłacone w listopadzie jako wyrównanie.

W Elblągu jest ponad 7 tys. osób uprawnionych do uzyskania świadczenia 500 plus. Do dziś (30.08) złożyło wniosek  4593 osoby. 

Departament świadczeń rodzinnych pracuje pełną parą. Wiele osób chce zdążyć przed 31 sierpnia, by w ich mniemaniu nie stracić świadczenia za wrzesień. Nie jest to prawdą otrzymają wyrównanie w listopadzie

- zapewnia Łukasz Mierzejewski, z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

Departament świadczeń rodzinnych przyjmuje nie tylko wnioski o świadczenia wychowawcze 500 plus, ale także o zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego; specjalny zasiłek opiekuńczy i świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Wszystkich wniosków (łącznie z 500 plus) do dziś, departament przyjął 7145. 

Jak już informowaliśmy te rodziny, które zdążą złożyć wniosek do końca sierpnia, nie będą miały przerwy w wypłatach - bo we wrześniu i w sierpniu świadczenie będzie wypłacone na podstawie starej decyzji.  

Jeżeli ktoś złoży wniosek we wrześniu, dostanie przysługujące mu pieniądze, ale dopiero  listopadzie (do 30 – tego), oczywiście razem z wyrównaniem. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%