› zapowiedzi
12:00 / 17.07.2013

Oblicza teatru - Pajęczyna. Zmiana terminu spektaklu w Szymanowie

Oblicza teatru - Pajęczyna. Zmiana terminu spektaklu w Szymanowie

fot. nadesłane

Trzy spektakle, trzy grupy, trzy różne teatry – tańca, przedmiotu i głosu. Do końca lipca spektakle „Wszystko i nic”, „Wszystko to, co kocham” i „Wszystko ze świata” będzie można zobaczyć w Szymonowie, Ornecie, Oleśnie i Elblągu. Wstęp wolny.

Projekt „Pajęczyna” jest realizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. W lipcu odbywały się główne działania, których efekty będziemy mogli wkrótce oglądać. Do tej pory odbyły się już warsztaty w Elblągu, Ornecie i Oleśnie. Każda grupa pracowała z innym instruktorem, nad innym rodzajem teatru. Grupa elbląska pod koniec czerwca zaprezentowała spektakl teatru tańca „Wszystko to, co kocham”, ich instruktorką była Anna Haracz - tancerka, choreograf, nauczycielka jogi, założycielka Teatru Tańca i Muzyki KINO VARIATINO.

Grupa z Ornety ćwiczyła pod okiem Anety Głuch-Klucznik - aktorki Wrocławskiego Teatru Lalek, dziekana Wydziału Lalkarskiego PWST Filia we Wrocławiu. Ich spektakl – „Wszystko i nic” opiera się na teatrze przedmiotu, a uczestnicy do stworzenia wyrazistych postaci wykorzystali wszystko, co udało im się znaleźć, m.in. czerwoną miskę, żółte rękawiczki, dziurawy balon, jednorazowy kubeczek czy wiklinowy kosz.

Ostatnia z grup ćwiczy w Oleśnie pod okiem Tomasza Rodowicza - aktora, reżysera, muzyka, pedagoga, współtwórcy Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, współzałożyciela Stowarzyszenia Teatralnego, dyrektora artystycznego Fabryki Sztuki w Łodzi i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego RETRO/PER/SPEKTYWY CHOREA. Młodzież pracuje nad głosem, tworząc spektakl „Wszystko ze świata”.

Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie wszystkich przedstawień. Ich spotkania i wspólne występy mają za zadanie zaowocować nie tylko porównaniem wyników pracy, ale również wzajemną inspiracją i oddziaływaniem. Spektakle są otwarte dla widzów, wstęp na nie jest wolny.

Trzy spektakle Pajęczyny:

"Wszystko i nic", reż. Aneta Głuch - Klucznik, obsada uczestnicy projektu z Ornety;

"Wszystko to, co kocham", reż. Anna Haracz, pieśń w spektaklu oprac. z Alicją Ruczko, obsada uczestnicy projektu z Elbląga;

"Wszystko ze świata", reż. Tomasz Rodowicz i Elina Toneva, obsada uczestnicy projektu z Oleśna;

Trasa spektakli:

20 lipca Szymonowo - ZMIANA TERMINU! gdzie: przy Domu Dziecka kiedy: godz. 19.00 - 20.30

26 lipca Orneta gdzie: Miejski Dom Kultury kiedy: godz. 18.00 - 19.30

27 lipca Oleśno gdzie: Stodolarnia kiedy: 17.00 - 18.30

28 lipca Elbląg gdzie: CSE "Światowid" kiedy: 19.00 - 20.30

Szczegóły na: https://www.facebook.com/pajeczyna.elblag oraz www.swiatowid.elblag.pl

Projekt „Pajęczyna” realizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Partnerzy projektu: Miejski Dom Kultury w Ornecie i Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem" .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%