› bieżące
00:21 / 22.07.2017

Obrabował staruszkę z 20 złotych, grozi mu do 12 lat więzienia

Obrabował staruszkę z 20 złotych, grozi mu do 12 lat więzienia

Sąd Rejonowy w Malborku zadecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 35-letniego mężczyzny, podejrzewanego o dokonanie rozboju na 79-letniej kobiecie.

Do tego zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę około godz.15:00 w miejscowości Ostaszewo. To wtedy dyżurny nowodworskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie, że do otwartego domu w tej miejscowości wszedł zamaskowany mężczyzna i trzymając w ręku nóż zażądał od 79-letniej kobiety wydania pieniędzy. Kobieta przestraszyła się i wskazała kredens, w którym znajdował się portfel z pieniędzmi. Mężczyzna zabrał pieniądze w kwocie 20 zł i przeciął kabel telefoniczny, a następnie uciekł z domu kobiety

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej nowodworskich kryminalnych i zebranego materiału dowodowego, które m.in. pozwoliły określić rysopis sprawcy, szybko wytypowano i zatrzymano sprawcę tego rozboju. Okazał się nim 35-latek mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Mężczyzna już w poniedziałek trafił do policyjnego aresztu, w którym pozostawał do 20 lipca. W tym czasie nowodworscy śledczy dalej zabezpieczali materiał dowodowy w tej sprawie pozwalający na przedstawienie zarzutu popełnienia przestępstwa mężczyźnie. 35-latek przyznał się do przestępczego czynu. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%