08:48 / 19.12.2016

Obrońca tytułu w ELH już ze sporą zaliczką

W miniony weekend zawodnicy Victorii zrobili poważny krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu w Elbląskiej Lidze Halowej. Victoria zanotowała dwa pewne zwycięstwa i z przewagą pięciu punktów rozpocznie zmagania w nowym roku.

Po raz ostatni w starym roku na parkiecie spotkały się zespoły walczące o mistrzostwo Elbląskiej Ligi Halowej. Doskonały prezent świąteczny zrobili sobie zawodnicy Victorii. Lider ELH wygrał dwa kolejne mecze i przerwę świąteczno-noworoczną spędzi na pierwszym miejscu w tabeli z przewagą pięciu punktów nad pozostałymi rywalami. Tym samym Victoria zrobiła poważny krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu. Pierwszy z nich wykonała w sobotę pokonując 6:2 GE Zakład Turbin, choć wygrana wcale łatwo nie przyszła. Victoria zgodnie z planem szybko objęła prowadzenie po golu Szymona Wagi, ale w kolejnych minutach nie mogła znaleźć sposobu na rywal. Po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 1:0, drugą doskonale rozpoczął Zakład Turbin. Chwilę po wznowieniu gry do remisu doprowadził Sebastian Lubiejewski, a niespełna minutę później mogli nawet wyjść na prowadzenie, jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Przestrzelony karny szybko się zemścił. Najpierw w 18 minucie Victorię na ponowne prowadzenie wyprowadził Patryk Ziarko, a po chwili było już 4:1 po dwóch golach Pawła Friszkemuta. Od tego momentu na boisku dominowała już tylko Victoria, która całe spotkanie wygrała 6:2. Jeszcze większą przewagę lider miał w niedzielę w starciu z ekipą OSK NAJKI. O piłkarskim poziomie obu drużyn świadczyć może wygrana Victorii aż 8:0, a po raz kolejny najskuteczniej w szeregach lidera zagrał zdobywca trzech bramek, Szymon Waga.

Niesamowicie ciasno zrobiło się za plecami lidera, gdzie trzy kolejne drużyny zdobyły dotychczas po dziesięć punktów. Na miejsce wicelidera wskoczyło DRE, które w miniony weekend rozegrało tylko jedno spotkanie. W sobotę po zaciętej i emocjonującej walce pokonało Dany Meble 4:2. Po pierwszych wyrównanych minutach wreszcie kibice zobaczyli gole. W 10 min. Dany Meble na prowadzenie wyprowadził Daniel Borecki. DRE przebudziło się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Maciej Zając. Dobrą dyspozycję DRE utrzymało także na początku drugiej połowy, kiedy to na prowadzenie swój zespół wyprowadził Marcin Trochowski. Dany Meble zerwało się do walki raz jeszcze i w 23 min. ponownie mieliśmy remis, a do stanu 2:2 doprowadził Dawid Załucki. Końcówka meczu to jednak popisowa gra DRE. W 27 min. pięknym strzałem z dystansu popisał się Jacek Rosenau, a wynik meczu na 4:2 ustalił Łukasz Lewandowski.

Dwa kolejne miejsca zajmują WKS Błysk-Fachman i AGD JAREX Legioniści, czyli drużyny które w sobotę stanęły naprzeciw siebie. Był to prawdopodobnie najbardziej wyrównany mecz tej kolejki. Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze WKS Błysk-Fchman i już w 3 minucie wyszli na prowadzenie, po tym jak do sitaki rywali trafił Konrad Kotowsli. Legioniści przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali i gdyby nie dobra postawa ich bramkarza, to do przerwy mogli przegrywać znacznie wyżej. W drugiej połowie ich gra znacznie się poprawiła, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 18 min, do remisu doprowadził Paweł Kacała. Stracona bramka nieco podrażniła piłkarzy WKS Błysk-Fachman, którzy z każdą kolejną akcją bliżsi byli zdobycia drugiego gola. I na pięć minut przed końcem meczu po raz drugi udało im się wyjść na prowadzenie, tym razem po golu Tomasza Gapskiego. Jak się później okazało, tego dnia było to za mało na dobrze dysponowanych Legionistów. Niespełna minutę później wynik meczu na 2:2 ustalił Arkadiusz Jasiński. Obie drużyny komplet punktów zainkasowały za to w niedzielę. WKS Błysk-Fachman okazał się lepszy od Metrotestu, zwyciężając 3:2, a AGD JAREX Legioniści pokonali 3:1 GE Zakład Turbin, a wszystkie gole strzelił wspomniany już Arkadiusz Jasiński.

Po sześciu kolejkach w klasyfikacji strzelców Elbląskiej Ligi Halowej na prowadzeniu znajduje się dwóch zawodników: Patryk Ziarko z drużyny Victoria oraz Tomasz Sambor zespołu Metrotest, którzy mają na swoim koncie po 9 goli. Trzeci w tej klasyfikacji Szymon Waga z Victorii zdobył do tej pory 8 bramek. Kolejne mecze w ELH odbędą się już w nowym roku. W niedzielę, 8 stycznia 2017 r., rozegrana zostanie 7 kolejka. Mecze, które rozgrywane są w hali MOS przy ul. Kościuszki 77 A, rozpoczną się o godz. 14:00. Z okazji zbliżających się świąt oraz nowego roku organizatorzy ELH życzą wszystkim Uczestnikom oraz Kibicom zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt oraz wszystkiego co najlepsze w 2017 roku.

Wyniki 5. kolejki:

Metrotest - PBG Jankowiak 4:6 (1:3)

0:1 - LAchowicz (2.), 0:2 - Gortatowski (4.), 0:3 - Kozak (7.), 1:3 - Sambor (13.), 1:4 - Rogala (18.), 2:4 - Pietrewicz (21.), 3:4 - Rogowski (25.), 3:5 - Rogala (26.), 4:5 - Pietrzkiewicz (27.), 4:6 - Żmijewski (30.).

Wiarus - OSK NAJKI 1:4 (1:2)

0:1 - K. Kopycki (3.), 0:2 - P. Kopycki (8.), 1:2 - Urbański (15.), 1:3 - J. Wojtkiewicz (23.), 1:4 - Rogoz (28).

Dany Meble - DRE 2:4 (1:1)

1:0 - Borecki (10.), 1:1 - M. Zając (15.), 1:2 - Trochowski (17.), 2:2 - Załucki (23.), 2:3 - Rosenau (27.), 2:4 - Ł. Lewandowski (29.).

Victoria - GE Zakład Turbin 6:2 (1:0)

1:0 - Waga (5.), 1:1 - Lubiejewski (16.), 2:1 - Ziarko (18.), 3:1 - Friszkemut (20.), 4:1 - Friszkemut (24.), 5:1 - Tomczyk (25.), 5:2 - Kuszyk (26.), 6:2 - Kiełczyński (30.).

AGD JAREX Legioniści - WKS Błysk-Fachman 2:2 (0:1)

0:1 - Kotowski (3.), 1:1 - Kacała (18.), 1:2 - Gapski (25.), 2:2 - Jasiński (26.).

Pauza: NORTHSERWIS – PSP

Wyniki 6. kolejki:

OSK NAJKI - Victoria 0:8 (0:4)

0:1 - Waga (4.), 0:2 - Friszkemut (6.), 0:3 - Bogdanowicz (10.), 0:4 - Bogdanowicz (11.), 0:5 - Waga (17.), 0:6 - Tomczyk (19.), 0:7 - Ziarko (21.), 0:8 - Waga (29.).

WKS Błysk-Fachman - Metrotest 3:2 (2:1)

1:0 - K. Szymanowski (9.), 2:0 - M. Szmydt (12.), 2:1 - Sambor (13.), 2:2 - Sambor (24.), 3:2 - Kotowski (26.).

GE Zakład Turbin - AGD JAREX Legioniści 1:3 (1:1)

1:0 - Rafalski (5.), 1:1 - Jasiński (15.), 1:2 - Jasiński (19.), 1:3 - Jasiński (30.).

PBG Jankowiak - NORTHSERWIS – PSP 3:5 (1:4)

0:1 - Tyburski (6.), 0:2 - Mróz (8.), 0:3 - Firlej (8.), 1:3 - Lachowicz (13.), 1:4 - Wojtas (15.), 2:4 - Kozak (19.), 2:5 - Bednarczyk (26.), 3:5 - Lachowicz (29.).

Dany Meble - Wiarus 1:3 (0:1)

0:1 - T. Bandurski (13.), 0:2 - T. Bandurski (23.), 1:2 - Marcinkowski (26.), 1:3 - T. Bandurski (29.).